- Ağustos 21, 2023
- No Comment
- 300
Ordu Ünyeli Kaleci, Milli Takım Forması Giydi
Ordu’da Ünye Gücü Futbol Kulübü forması giyen ve daha sonra Beşiktaş’ın dikkatini çekerek Siyah-Beyazlı ekibin altyapısına transfer olan Mehmet Tuğra…
Ordu’da Ünye Gücü Futbol Kulübü forması giyen ve daha sonra Beşiktaş’ın dikkatini çekerek Siyah-Beyazlı ekibin altyapısına transfer olan Mehmet Tuğra Yeşilyurt, U17 Millî Takımı formasını ilk kez giydi.
Türk Futbolu’nda gelecek vaadeden kalecilerden birisi olan ve Ordu’nun Ünye ilçesinde yetişerek daha sonra Beşiktaş altyapısına transfer olan Mehmet Tuğra Yeşilyurt her geçen gün üzerine koymaya devam ediyor. Altyaş kategorisinde Milli Takım yetkililerinin de dikkatini çeken Mehmet Tuğra Yeşilyurt, kadrosuna seçildiği U17 Milli Takım formasını giydi.
Lityanya U17 takımı ile Litvanya’da yapılan hazırlık maçlarının ilkinde forma giymeyen Mehmet Tuğra Yeşilyurt, Jelgava şehrindeki Zemgale Olympic Center’da oynanan ikinci müsabakada ise ilk 11’de sahaya çıktı. Ordulu 2007 doğumlu kaleci maçın 77.dakikasında ise yerini Cihan Memik’e bıraktı.
17 yaşındaki Mehmet Tuğra Yeşilyurt, geçtiğimiz sezon Beşiktaş U16 takımı ile U16 Gelişim Ligi’nde 15 maça çıkarak şampiyonluk yaşamıştı.
SAMET KARADAĞ