• Mayıs 23, 2019
  • No Comment
  • 65

Ordu’da Bocce Gelişiyor !

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün 2018-2019 yılı okul sporları faaliyet programında yer alan okullar arası Yıldız, Kız / Erkek…

 Ordu’da Bocce Gelişiyor !

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün 2018-2019 yılı okul sporları faaliyet programında yer alan okullar arası Yıldız, Kız / Erkek Bocce müsabakaları Ordu 19 Eylül Stadyumu Bocce sahasında yapıldı. Grup müsabakalarına 9 kız, 10 erkek, 19 takım 95 sporcu öğrenci katıldı.

Yapılan müsabakalarda ilk dörde kalan takımlara kupa ve madalyaları verildi. Ordu’da her yıl grup müsabakalarını yakından takip eden Bocce, Bowling, Dart İl Temsilcisi Yaşar İnan, okul sporları faaliyet programında yer alan Bocce müsabakalarının öğrenciler arasında farklı bir yer edindiğini söyledi.

Ordu’da okullar arası Grup ve Türkiye şampiyonasında temsil eden takımların sayısı her yıl arttığını belirten İnan, “aynı zamanda Altınordu Huzur Evinde kalmakta olan yaşlılarımız, bocce ile keyifle zaman geçirmekteler. Bocce musakabaları ile bugün yapılan Okullar Arası Küçükler İl Birinciliği müsabakasına 95 sporcu katıldı.Müsabakalar şenlik havasında yapılan, Bocce Petank 3 oyuncunun 3 oyuncuya karşı (üçlü), 2 oyuncunun 2 oyuncuya karşı (ikili) ve 1 oyuncunun 1 oyuncuya karşı (tekli) metal toplar ile oynadığı bir spordur. Her oyuncu; üçlüde; iki adet,ikili ve teklide ise, üç adet petank topu kullanır.Bocce 15mx4m veya 12mx3m ebatlarında çakıl veya kum sahada oynanan bir oyundur. Oyuna misketi atacak takımın belirlenmesi ile başlanır. 50cm çapında bir çemberden misket atışı ile oyuna başlanır. Miskete hangi takımın ne kadar topu yakınsa o kadar sayı kazanır. Oyun 45 dakika süre içerisinde ve 13 puan elde edilene kadar oynadılar.Misketin geçerli olabilmesi için; Misket ile çemberin arasında olması gereken en az ve en çok mesafe; küçükler için 4-8m arası, yıldızlar için 4-8m arası,gençler ve büyükler için en az 6-10m arası olması,Misket oyun sahası çevresinden en az 1m uzaklıkta olmalıdır.” diye konuştu.

Ordu Hayat

Related post

Pedallar Ordu’da Çevrilecek !

Pedallar Ordu’da Çevrilecek !

Yıldız, Genç ve Büyük Kadınlar Türkiye Bisiklet Şampiyonası 10-11 Ekim 2020 tarihlerinde Ordu’nun Perşembe ilçesinde yapılacak. Geçmiş yıllarda birçok defa Ordu’da…

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir