Haziran 4, 2023

Ordu Futbolu’nda geçmiş dönemlerde gelecek vaaden isimlerinden birisi olan ancak sessiz sedasız futboldan uzaklaşan Berkant Akyol, sosyal medya hesabı üzerinden ateş püskürdü.

Beşiktaş’da 2004 doğumlu Emirhan İlkhan’ın Türk Futbolu’na hızlı bir giriş yapmasının ardından Ordu Futbolu’nda bir dönemin gelecek vaadeden oyuncuları arasında gösterilen ancak tutunamayan Berkant Akyol önemli açıklamalarda bulundu. 2000 doğumlu oyuncu, Ordu’da genç futbolculara şans verecek futbol adamı olmadığını ve bu nedenle futboldan soğuduğunu belirtti.

52 Orduspor Futbol Kulübü’nde profesyonel olduktan sonra Ordu 1.Amatör Lig’de Orduspor 1967 A.Ş.’ye transfer olarak tutunamayan 2000 doğumlu sol bek oyuncusu ”17 yaşındaki Emirhan İlkhan’a hocası ilk 11’de şans veriyor böylesine zorlu bir deplasmanda ve çatır çatır da oynuyor. Verilen şansı layıkıyla yerine getiriyor. Alt liglerde, Bölgesel Amatör Lig’de hocayım diye geçinen çakma imparatorlar gençlere şans vermeye korkuyor ve zamanı bahane ederek kendini riske sokmuyor. Başıma gelmiş en büyük örnekle özetleyeyim.” dedi.

Akyol kendisinin başına gelen olayı: ”2019 yılında o zamanki ismiyle Yeni Orduspor olan 52 Orduspor Futbol Kulübü’ne profesyonel imza attı ve taş gibiyim, kuvvetliyim, form da tutmuşum. Gelen transferlerden Mustafa Pınar ki şu an Çarşambaspor’da son maçında müthiş bir gol attı ve Aykut Çift abim şu an Batman Petrolspor’da oynuyor hocayla görüşmemde kulak misafiri oldular. Bana denilen bahane ya da öğüt şuydu: ”Evet yeteneklisin, doğuştan Allah’ın vermiş olduğu bir sol ayağın var ama abilerin var önünde. Senin daha zamanın var, gençsin” diyerek beni körelttiler, beni futbola küstürmeye çalıştılar ve başaramadılar. Tutunamadım ve şu an markette çalışıyorum. Türkiye’de futbol yok değil var ama Türkiye’nin çoğu ilinde futbol yok. En başta da Ordu’da futbol adamı yok. Futbol adamıyım diyerek geçinen filozoflar var. Bunu buraya laf olsun diye söylemiyorum, gençler bir an önce futbol tutkusundan vazgeçip sigortalı iş bulsun ya da kendilerini Ordu’dan kurtararak başka ilde futbol oynasın.” diyerek sosyal medya hesabından paylaştı.

Sol bek ve sol kanatta forma giyebilen Berkant Akyol futbola Beta Dershaneleri Umutspor’da başlamıştı.. 2.5 sezon burada forma giydikten sonra altyapı faaliyetleri ile dikkat çeken Altınordu Belediyespor’a transfer olan Akyol, 2018-2019 sezonunda ise o dönemki adıyla Yeni Orduspor’a geçmişti. İlk sezonunda altyapıda şampiyonluk yaşayan genç oyuncu, sezon sonuna doğru profesyonel yapıldı ve sadece sezonun son maçında şans buldu. Daha sonra formaya uzak kalan 2000 doğumlu futbolcu, o dönem Ordu 1.Amatör Lig’de mücadele eden Orduspor 1967 A.Ş.’ye transfer olmuş ancak burada da tutunamayarak futbolu bırakmıştı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!