Mart 27, 2023

Ordu’da Kano’ya İlgi Artıyor !

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde hayata geçirilen projelerle önem kazanan yelken ve kona sporuna olan ilgi her geçen gün artıyor.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in denizden daha fazla istifade etmek ve su sporlarına olan ilgiyi artırmak için başlattığı çalışmalar geniş kitlelere ulaşmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Ordu kıyıları başta olmak üzere, göl, baraj ve akarsularda eğitimlerine devam eden Ordu Büyükşehir Belediyesi Sağlıklı Yaşam Gençlik ve Spor Kulübü bu iki branşa olan ilgiyi artırmak için okullarda tanıtım etkinlikleri düzenliyor.

Bu kapsamda çocukların yelken ve kano sporu hakkında bilgilenmelerini sağlamak ve ilgisini çekmek amacıyla Sağlıklı Yaşam Gençlik ve Spor Kulübü Antrenörleri Melisa Bıyıklı ve Savaş Özcan tarafından öğrencilere yönelik tanıtım etkinliği gerçekleştirildi. Namık Altaş Koleji’nde çok sayıda öğrencinin katılımı ile gerçekleştirilen etkinlikte öğrencilere yelken ve kano branşı anlatıldı.

Keyifli geçen tanıtım etkinliğinde ayrıca öğrencilerinde katılımı ile yelken ve kano üzerinde uygulamalar yapıldı. Öğrencilerin büyük ilgisini çeken tanıtım etkinliği ile öğrencilerin bu sporlara ilgisinin artması sağlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!