• Mayıs 19, 2023
  • No Comment
  • 54

Ordu’da Sakatlanmıştı, Hollanda’da Sahalara Döndü !

Türk Futbolu ile Orduspor forması giyerek tanışan ancak Bayrampaşaspor forması giydiği dönemde Ordu’da 52 Orduspor Futbol Kulübü maçında ağır bir…

 Ordu’da Sakatlanmıştı, Hollanda’da Sahalara Döndü !

Türk Futbolu ile Orduspor forması giyerek tanışan ancak Bayrampaşaspor forması giydiği dönemde Ordu’da 52 Orduspor Futbol Kulübü maçında ağır bir sakatlık geçiren Burak Saban, kariyerine Hollanda’da devam ediyor.

2015-2016 sezonunda TFF 2.Lig’de mücadele eden Orduspor için Hollanda’dan Tarık Evre ile birlikte deneme için gelen ve takımda kalan Burak Saban, yıllar sonra Hollanda’ya döndü. Orduspor formasıyla 2.Lig’de gösterdiği performans ile dikkat çeken ve uzun yıllar Türkiye’de kalan Saban, geçen sezon ise Ordu’da geçirdiği ağır sakatlık ile Hollanda’ya döndü.

17 Ekim 2021’de oynanan maçta Bayrampaşaspor forması ile Ordu’ya gelen ve 52 Orduspor Futbol Kulübü’ne rakip olan Burak Saban, maçın 43.dakikasında sakatlık geçirmişti. Ön çapraz bağları kopan Saban için Ordu’da bu maç Türkiye’de oynadığı son karşılaşma olmuştu. Bu sezon ilk yarıyı boşta geçiren 1994 doğumlu oyuncu, kariyerine ise Hollanda Amatör Lig takımlarından Purmersteijn’de devam ediyor.

Orduspor forması ile 31 maça çıktıktan sonra takımdan ayrılan Burak Saban, Süper Lig ekibi Arabamcom Konyaspor’a transfer olmuş ve 1922 Konyaspor’a kiralanmıştı. Saban, bir dönem de Yardımcıoğlu Sigorta Kahramanmaraş A.Ş.’ye kiralanıp devamında bonservisi ile Bayrampaşa’ya transfer olmuştu.

SAMET KARADAĞ

Related post

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir