- Temmuz 27, 2023
- No Comment
- 121
Ordu’da Sokak Basketbolu Heyecanı Başladı
Ordu’da her yıl büyük heyecana sahne olan ve çevre illerden basketbol severlerin de katılım sağladığı sokak basketbolu bu yıl Gençlik…
Ordu’da her yıl büyük heyecana sahne olan ve çevre illerden basketbol severlerin de katılım sağladığı sokak basketbolu bu yıl Gençlik Spor ve Kültür Festivali kapsamında Tayfun Gürsoy parkında başladı.
Basketbolseverlerin Ordu’da her yaz ayı içerisinde görmeye alışkın olduğu ve her sene merakla beklenen bir organizasyon olan Sokak Basketbolu başladı. Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Gençlik Spor ve Kültür Festivali yoğun katılım ile start alırken, spor organizasyon kollarından birisi olan Sokak Basketbolu da başladı.
Ordu’nun Altınordu İlçesi’nde yer alan Tayfun Gürsoy parkında kıyasıya basketbol mücadeleleri ilk güne damga vurdu. Sokak Basketbol yarışmaları kapsamında Karadeniz’de öncü illerden birisi olan Ordu’da, bu sene de planlalan Ödüllü 3×3 Sokak Basketbolu Turnuvası için birçok takım katılım sağladı.
Yaklaşık 1000 sporcunun katılım sağladığı festivalin ilk gününde 3X3 sokak basketbolu, plaj voleybolu, satranç turnuvası, hentbol turnuvası ve plaj futbolu müsabakaları yapılırken bu müsabakalar sonrasında 352 bin TL hediye çeki verilecek.
SAMET KARADAĞ