Ordu’da Taraftarlar Birleşti, Orduspor İçin Basın Açıklaması Yapacak
Ordu’da son yıllarda mali ve sportif açıdan yaşanan sorunlarla amatöre kadar düşen, aynı zamanda iki sezon liglere katılmayıp iki sezon…
![Ordu’da Taraftarlar Birleşti, Orduspor İçin Basın Açıklaması Yapacak](https://www.spor52.com/wp-content/uploads/2024/04/Taraftar.jpg)
Ordu’da son yıllarda mali ve sportif açıdan yaşanan sorunlarla amatöre kadar düşen, aynı zamanda iki sezon liglere katılmayıp iki sezon önce yeniden Türk Futbolu’na dönen Orduspor konusunda Bozukkale, Fidangör ve Tek Yürek52 Taraftar Grupları birlikte basın toplantısı düzenleyecek.
1967 yılında kurulan Orduspor’un özellikle o dönem Yeni Orduspor ismiyle liglerde var olması noktasında geri plana atılması akabinde Yeni Mahalle 52 Spor’un Orduspor 1967 A.Ş. yapılması ile liglere katılımı sağlandırılmaması sonrasında Ordu’da futbol adeta parçalanmıştı. Orduspor, 2022-2023 sezonunda Ordu 2.Amatör Lig’de yeniden var olurken lig terfisi almış geçen sezon ise Ordu 1.Amatör Lig’de Yarı Final oynamıştı.
Ordu’da Orduspor tribünlerinde de var olan ancak 52 Orduspor Futbol Kulübü ve Orduspor 1967 A.Ş. gibi 3.Lig takımlarının tribünlerinde ikiye bölünen Ordulu futbolseverler birlikte basın açıklaması yapacak. Bozukkale, Fidangör ve Tek Yürek52 Taraftar Grupları Salı akşamı Altınordu İlçesi’nde Akyazı Mahallesi’nde bulunan Yeni Ordu Stadyumu yanındaki Başpehlivan Recep Kara Spor Salonu’nda toplanacak.
Bozukkale, Fidangör ve Tek Yürek52 Taraftar Grupları ortak açıklama yaparken ”Formanı giy, atkını tak, Ordumuz için bir meşale de sen yak. Vefalı Orduspor taraftarları; Yıllardır güzel şehrimizde kanayan bir yara olan Orduspor’umuzun yeniden eski günlerine dönmesi ve Ordu’muzda tek takım olması adına verdiğimiz mücadeleyi bir basın açıklaması ile taçlandırmak istiyoruz. Bu vesile ile tüm Ordu halkı ve Orduspor sevenleri yanımızda görmekten şeref duyacağız” dedi.
SAMET KARADAĞ