• Haziran 22, 2023
  • No Comment
  • 91

Ordu’da Yapılan Karadeniz Yaz Futbol Turnuvası Sona Erdi

Ordu’dan altı takımın yer aldığı ve U10 ve U8 takımların mücadelesinin verildiği TFPAIT Karadeniz Yaz Futbol Turnuvası sona ererken, U10’da…

 Ordu’da Yapılan Karadeniz Yaz Futbol Turnuvası Sona Erdi

Ordu’dan altı takımın yer aldığı ve U10 ve U8 takımların mücadelesinin verildiği TFPAIT Karadeniz Yaz Futbol Turnuvası sona ererken, U10’da Samsun Altınordu Futbol Okulu ve U8’de Ordu Kayaspor şampiyon oldu.

2023 yılındaki genç takımlar futbol tunuvalarından birisi olan ve Ordu’nun ev sahipliğini yaptığı TFPAIT Karadeniz Yaz Futbol Turnuvası nefes kesti. Ordu’dan 52 Orduspor Futbol Kulübü, Ünye Futbol Kulübü, Demirspor, Kayaspor, Fatsa Hilal Cimnastik Futbol Kulübü ve Fatsa Samsunspor Futbol Okulu ile Demir Grup Sivasspor, 1461 Trabzon Futbol Kulübü, Çaykur Rizespor, Giresun Bulancak İhsaniye Futbol Kulübü ve Samsun Altınordu Futbol Kulübü takımlarının katıldığı turnuvada U-10 ve U-8 takımları boy gösterdi.

Ordu’nun Altınordu İlçesi’nde yer alan Karşıyaka Spor Tesisleri’nde gerçekleşen turnuvada takımların birbirleri ile mücadelesi sonrasında final zamanı geldi. Final müsabakasında Samsun Altınordu Futbol Okulu ile Ünye Futbol Kulübü karşı karşıya geldi ve Samsun ekibi maçı 3-1 yenerek şampiyon oldu.

Capo Arena Spor Tesislerinde gerçekleşen 2015 doğumlu çocukların yer aldığı U-8 turnuvasında ise 7 takım tek devreli lig usulüne göre mücadele edildi. Turnuvayı ise finalde Ordu Kayaspor’a ise Ünye Futbol Kulübü’nü 4-0 mağlup eden Kayaspor şampiyonluk kupasını kaldıran takım oldu.

SAMET KARADAĞ

Related post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir