- Eylül 11, 2023
- No Comment
- 176
Ordulu Forvet Sarı-Kırmızılı Formaya Veda Etti
Ordu Futbolu’ndan yetişen ve akla gelen forvetlerden birisi olan Murat Torun, geçtiğimiz sezonu tamamladığı 3.Lig ekibi Edirnespor ile yollarını ayırdı…
![Ordulu Forvet Sarı-Kırmızılı Formaya Veda Etti](https://www.spor52.com/wp-content/uploads/2023/02/Screen-Shot-1444-08-08-at-04.08.09-1.png)
Ordu Futbolu’ndan yetişen ve akla gelen forvetlerden birisi olan Murat Torun, geçtiğimiz sezonu tamamladığı 3.Lig ekibi Edirnespor ile yollarını ayırdı ve yeni sezon öncesinde teklifleri değerlendirmeye aldı.
2023-2024 sezonunda alt liglerde forma giyen Ordulu futbolcular arasında transferi merak edilen futbolculardan birisi olan Murat Torun’un Edirnespor kariyeri sona erdi. Geçtiğimiz sezonun devre arasında Edirnespor’a transfer olan 29 yaşındaki forvet oyuncusu, sezonun ikinci yarısında 15 maçta forma giyerken 3 gol atmıştı. Torun, sezonun ilk yarısında ise Ağrı 1970 Spor formasıyla 21 maçta 7 gol atmış ve özellikle Türkiye Kupası’nda 3 maçta attığı 4 golle dikkat çekmişti.
Ordulu tecrübeli forvet Murat Torun kariyerinde şu ana kadar Süper Lig’de 4, TFF 1.Lig’de 17, TFF 2.Lig’de 24 ve TFF 3.Lig’de 194 maça çıkarken bu maçlarda ise toplamda 44 gol atarken, 16 farklı takımın formasını giymişti.
Futbola Ordu Gücü Futbol Kulübü’nde başlayan ve Orduspor’da profesyonel olan Murat Torun, Mor-Beyazlı forma ile çıktığı 76 maçta 13 gol atarken aynı zamanda Süper Lig, 1.Lig, 2.Lig ve 3.Lig olmak üzere tüm profesyonel liglerde Orduspor formasını giyen iki futbolcudan birisi olmuştu.
SAMET KARADAĞ