- Ağustos 26, 2023
- No Comment
- 258
Ordulu Gizem Örge’nin de Yer Aldığı Milli Takım Son 16’ya Kaldı
2023 FIVB Milletler Ligi’nde şampiyonluk sevinci yaşadıktan sonra yeni şampiyonluk hedefi doğrultusunda 2023 CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda parkeye çıkan…
2023 FIVB Milletler Ligi’nde şampiyonluk sevinci yaşadıktan sonra yeni şampiyonluk hedefi doğrultusunda 2023 CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda parkeye çıkan Türkiye Kadın A Milli Voleybol Takımı grupta 5’te 5 yaparak son 16’ya kaldı.
Ordu Mesudiyeli Gizem Örge’nin Santarelli’nin antrenörlüğe gelmesiyle birlikte yeniden Milli Takıma dönmesiyle birlikte, A Milli Voleybol Takımı’nda hava adeta değişti. Gizem Örge ile 2023 FIVB Milletler Ligi’nde şampiyon olan ve dünyanın bir numarasına yerleşen Filenin Sultanları, 2023 CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda C Grubu’nda oynadığı 5 maçın tamamını kazanarak rahat bir şekilde son 16 turuna kaldı.
Filenin Sultanları, son 16 turunda A Grubu’nu dördüncü sırada tamamlayan Belçika ile karşılaşacak. Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı son 16 turundan itibaren tüm karşılamalarını ise Belçika’nın başkenti Brüksel’de oynayacak.
Fenerbahçe Opet forması giyen Gizem Örge ise takımda yaptığı savunma ile dikkat çekerken Sarı-Lacivertli takımın ardından A Milli Takım’da da ‘Savunma Bakanı’ lakabını aldı.
SAMET KARADAĞ