• Kasım 29, 2022
  • No Comment
  • 11

Ordulu Hakemden Yeşil Sahada Hayati Müdahale !

Ordu Bölgesi Hakemi olan Ümit Gürsoy, orta hakem olarak görev aldığı Bartınspor-Karadeniz Ereğli Belediyespor maçının 85.dakikasında dili boğazına kaçan futbolcu…

 Ordulu Hakemden Yeşil Sahada Hayati Müdahale !

Ordu Bölgesi Hakemi olan Ümit Gürsoy, orta hakem olarak görev aldığı Bartınspor-Karadeniz Ereğli Belediyespor maçının 85.dakikasında dili boğazına kaçan futbolcu Tolga Akdeniz’e ilk müdahaleyi yaparak hayat kurtardı.

2022-2023 sezonunda TFF 3.Lig ve Bölgesel Amatör Lig maçlarında görev alan Ordu Bölgesi hakemi Ümit Gürsoy, sezonun en hayati müdahalelerinden birisini yaptı. Hafta sonu Bartın Atatürk Stadyumu’nda oynanan Bartınspor-Karadeniz Ereğli Belediyespor maçının orta hakemi olan Ümit Gürsoy, sahada yaptığı mücadele ile maçın önüne geçti.

Maçın 85. dakikasında Bartınspor oyuncusu Tolga Akdeniz, rakibiyle girdiği ikili mücadele sonrası dilinin boğazına kaçması sonucu nefessiz kalarak yere düştü. Oyuncuya ilk müdahaleyi, karşılaşmanın orta hakemi Ümit Gürsoy yaptı ve parmaklarıyla oyuncunun dilini çıkarıp nefes almasını sağladı. Daha sonra sağlık ekiplerinin müdahale ettiği 24 yaşındaki futbolcu, ambulansla Bartın Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

İlk müdahaleyi saha içerisinde Ümit Gürsoy’un yaptığı futbolcunun sağlık durumunun ise iyi olduğu öğrenildi.

SAMET KARADAĞ

Related post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir