Ordulu Muhammet Gül’e Milli Takım Kapısı Açıldı !

31 Mart ile 2 Nisan arasında Antalya’da düzenlenen U-21 Serbest Güreş Avrupa ve Dünya Şampiyonası Milli Takım seçmelerinde boy gösteren Ordulu Muhammet Gül, aldığı derece ile Milli Takım’a katıldı.

Ordu Büyükşehir Belediyespor Güreş takımında forma giyen Muhammet Gül, Milli Takıma katılmak için gittiği Antalya’dan başarılı sonuçla döndü. Ordu Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Güreş takımı sporcusu Muhammet Gül, Milli takımda Ordu’yu temsil edecek.

Antalya’da 92 kg’da tatamiye çıkan Muhammet Gül, U-23 Serbest Güreş Avrupa ve Dünya Şampiyonası Milli Takım Seçme müsabakalarında rakiplerini yenen ancak final yolunda kaybeden Muhammet Gül, seçmeleri üçüncü tamamladı ve Milli Takıma seçildi.

Elde edilen başarının tesadüf olmadığını belirten Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in spora ve sporculara verdiği desteğin bir karşılığı olduğunu vurguladı. Genel Sekreter Alp açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Alınan bu başarılar uzun soluklu bir çalışmanın ürünüdür. Gençlerimiz, Avrupa’da elde ettikleri başarılarla İstiklal Marşı’mızı ezberletecekler. Bunun için Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’in sporcularımıza verdiği destek çok önemli. Bu desteği her zaman veriyor, bundan sonra da fazlasıyla vermeye devam edecek. Bizim yapmamız gereken tek şey mindere çıktığımızda rakibimiz kim olursa olsun, onu yenmek olacaktır. Tekrardan sporcumuzu tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Her zaman destekçisi olacağız” diye konuştu.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!