• Ekim 19, 2023
  • No Comment
  • 93

Ordulu Sporcular Bolu’da 30 Madalya Aldı

Türkiye Yüzme Federasyonu faaliyet programındaki Para Yüzme 1.Bölge Vize Yarışları’nda mücadele eden Ordulu sporcular, Bolu’daki yüzme yarışlarında 11 altın, 12…

 Ordulu Sporcular Bolu’da 30 Madalya Aldı

Türkiye Yüzme Federasyonu faaliyet programındaki Para Yüzme 1.Bölge Vize Yarışları’nda mücadele eden Ordulu sporcular, Bolu’daki yüzme yarışlarında 11 altın, 12 gümüş ve 7 bronz olmak üzere toplamda 30 madalya aldı.

2023 yılında Türkiye Yüzme Federasyonu’nun faaliyetle takvimi içerisinde düzenlenen Para Yüzme 1.Bölge Vize Yarışları’na Bolu ev sahipliği yaptı. Özel sporcular ve antrenörleri ise Ordu’dan Bolu’ya giderek burada adeta madalyaları topladı. Bolu’da ferdi halde birçok madalya alan Ordulu sporcular, toplamda 30 madalya aldı ve başarılarına başarı ekledi. Ordulu sporcular ilerleyen günlerde Edirne’de yapılacak olan Milli Takım seçmeleri öncesinde ise moral oldu.

Bolu’nun spor sahnelerine ev sahipliği yaptığı Para Yüzme 1.Bölge Vize Yarışları’na 72 sporcu ve 26 kulüp katıldı. Bolu’nun yüzme organizasyonunda tam not aldığı Para Yüzme 1. Vize Yarışları’nde Ordu adına katılan sporcular 11 Altın madalya 12 Gümüş madalya 7 Tane Bronz madalya kazandı. Sporcular arasında Bedensel Engelliler Yüzme Sporcusu Eda Kaya, mücadele sonucunda 1 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalyanın sahibi olurken Yusuf Efe Gündüz ise 8 altın ve 2 gümüş madalya aldı.

Ordulu sporcuların toplamda 30 madalya alarak tamamladığı turnuva sonrasında antrenörler de sporcuların başarılarından dolayı gurur duydu.

SAMET KARADAĞ

Related post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir