Orduspor 14 Maç Sonra Kaybetti, Seri Sona Erdi
Ordu 1.Amatör Lig üçüncü hafta maçında Gülyalı Turnasuyuspor’a 2-1 kaybeden Orduspor, geçen sezondan bu yana oynadığı 13 maçın tamamını kazanırken…
![Orduspor 14 Maç Sonra Kaybetti, Seri Sona Erdi](https://www.spor52.com/wp-content/uploads/2023/10/Orduspor-3.jpeg)
Ordu 1.Amatör Lig üçüncü hafta maçında Gülyalı Turnasuyuspor’a 2-1 kaybeden Orduspor, geçen sezondan bu yana oynadığı 13 maçın tamamını kazanırken 14.maçında ise sahadan mağlubiyetle ayrıldı ve galibiyet serisi sona erdi.
2018-2019 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig’de şampiyon olmasına rağmen Bölgesel Amatör Lig Play-Out maçında kaybettikten sonra Ordu 2.Amatör Lige düştüğü iddia edilen Orduspor, uzun süre yeşil sahalarda yer almamıştı. Geçen sezon yeniden yeşil sahalara dönen ve 12 maçın tamamını kazanarak şampiyon olan Orduspor, bu sezonu da galibiyetle açmıştı.
Ordu 1.Amatör Lig’de daha önce şampiyonluk yaşayan takımlar arasında olan Orduspor sezonun ilk maçında Çatalpınarspor’u 9-1 yenerken, Karşıyaka Tesisleri’nde ise Gülyalı Turnasuyuspor karşısında 2-1 kaybetti. Gülyalı Turnasuyuspor ilk iki maçta aldığı dört puan sonrasında bu galibiyet ile birlikte puanını hem yedi yaptı hem de Orduspor’a 14 maç sonra mağlubiyet tattırdı.
Orduspor’da maç sonunda tribündeki taraftarlar takımı çağırırken, teknik heyet ve futbolcular takıma destek veren taraftarlara şampiyonluk sözü verdi.
SAMET KARADAĞ