- Eylül 26, 2023
- No Comment
- 383
Orduspor 1967 A.Ş. Disipline Gidiyor
Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na yapılan sevk raporları doğrultusunda hem Orduspor 1967 A.Ş. saha olayları nedeniyle hem de Yusuf Avcılar sportmenliğe…
![Orduspor 1967 A.Ş. Disipline Gidiyor](https://www.spor52.com/wp-content/uploads/2023/08/orduspor-1967-A.S.-logo.jpeg)
Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na yapılan sevk raporları doğrultusunda hem Orduspor 1967 A.Ş. saha olayları nedeniyle hem de Yusuf Avcılar sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle tedbirli olarak PFDK’ya gidiyor.
2023-2024 sezonunun üçüncü haftasında Orduspor 1967 A.Ş. ile Sebat Gençlikspor, Yeni Ordu Stadyumu’nda karşı karşıya gelmişti. Ligin iki galibiyeti olmayan takımının mücadelesinde karlı çıkan taraf Sebat Gençlikspor olurken Trabzon ekibi sahadan 2-1 galip ayrılmıştı. Maçın ardından ise hem Orduspor 1967 A.Ş. hem de Sebat Gençlikspor Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edildi.
Orduspor 1967 A.Ş.’de Sebat Gençlikspor maçında yaşanan saha olayları takımın Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na gitmesi için sebep teşkil ederken aynı zamanda savunma oyuncusu Yusuf Avcılar “sportmenliğe aykırı hareketi” nedeniyleFutbol Disiplin Talimatı’nın 36. maddesi uyarınca 26.09.2023 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK’ya sevk edildi.
Orduspor 1967 A.Ş. ile Sebat Gençlikspor arasındaki maçta ise konuk ekip Sebat Gençlikspor taraftarlarının sebep olduğu “çirkin ve kötü tezahüratı” ve “saha olayları” nedeniyle PFDK’ya sevkine karar verildiği açıklandı.
SAMET KARADAĞ