- Ekim 9, 2023
- No Comment
- 287
Orduspor 1967 A.Ş. Dört Basamak Birden Yükseldi
TFF 3.Lig’de 5.haftaya kendi grubunda puansız bir şekilde sonuncu sırada giren Orduspor 1967 A.Ş. Tokat Belediye Plevnespor karşısında aldığı net…
![Orduspor 1967 A.Ş. Dört Basamak Birden Yükseldi](https://www.spor52.com/wp-content/uploads/2023/10/Orduspor-1967-a.s.jpeg)
TFF 3.Lig’de 5.haftaya kendi grubunda puansız bir şekilde sonuncu sırada giren Orduspor 1967 A.Ş. Tokat Belediye Plevnespor karşısında aldığı net galibiyet ile birlikte puanını üç yaptı ve dört basamak birden yükselerek haftayı 11.sırada kapattı.
2023-2024 sezonuna en kötü sezon başlangıcını yapan ve ilk dört haftada oynadığı tüm maçlarını kaybeden Orduspor 1967 A.Ş. sezonun beşinci maçını Yeni Ordu Stadyumu’nda Tokat Belediye Plevnespor karşısında oynadı. Yeni teknik direktörü Bülent Demirkanlı gözetiminde Bitexen Adana 1954 Futbol Kulübü maçının ardından ikinci maça çıkan ve Demirkanlı’nın ilk iç saha maçı olan Tokat Belediye Plevnespor maçında farklı ve net bir galibiyet geldi.
Ligde oynadığı ilk dört maçın üçünü son dakika golleriyle kaybeden Orduspor 1967 A.Ş., bu maçı son dakikalara taşımadı ve rakibi karşısında 3-0 öne geçerek rahat bir galibiyet aldı. Bu galibiyet Orduspor 1967 A.Ş.’nin ilk puanı olurken aynı zamanda Orduspor 1967 A.Ş.’yi ligin dibinden kurtaran puanlar oldu. Orduspor 1967 A.Ş., ligde tek galibiyetle bir anda dört basamak birden yükselerek 11.sıraya yükseldi.
TFF 3.Lig 4.Grup’ta beşinci haftanın ardından sadece üç puanı olan beş takım olurken, -1 averajla Orduspor 1967 A.Ş. rakiplerinin önüne geçti. Orduspor 1967 A.Ş. ligin beşinci haftasında Çatalcaspor, Nevşehir Belediyespor, Siirt İl Özel İdarespor ve Sultanbeyli Belediyespor takımlarını geride bıraktı.
SAMET KARADAĞ