Mart 31, 2023

Orduspor 1967 A.Ş., Formasında Artık Logo Kullanmıyor !

TFF 3.Lig ekibi Orduspor 1967 A.Ş., ilk yarıda formada kullandığı logoyu Türkiye Futbol Federasyonu’na tescil ettirememesinden dolayı her maç para cezası alırken, ikinci yarının ilk maçında ise logo yerine Orduspor 1967 yazısını kullandı.

2021-2022 sezonun ilk yarısında Türkiye Futbol Federasyonu’nu tarafından 130.500 TL para ceza alan ve bu para cezasının yarısından fazlasının onaylı olmayan forma setleriyle maça çıkılmasından dolayı olan Orduspor 1967 A.Ş. çareyi formanın üzerindeki logoyu kaldırmakla buldu.

1967 yılında kurulan Orduspor ile isim benzerliği dışında bir benzerliği olmamasına rağmen sezonun ilk yarısında Orduspor logolu formalarla sahaya çıkan Ordu temsilcisi, ikinci yarının ilk maçıyla birlikte buna son verdi. İki sezon önce Ordu 1.Amatör Lig ekibi Yeni Mahalle 52 Spor’un isminin değişerek Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü yapılmış ve bi sezonun devre arasında takımın adı Orduspor 1967 A.Ş. olmuştu. İsim değişikliklerine rağmen iki sezondur logo konusunda herhangi adım atamayan Ordu temsilcisi, sezonun ikinci yarısı öncesinde daha fazla maddi kayıp yaşamamak için logoyu kullanmama kararı verdi.

Orduspor 1967 A.Ş.’nin Büyükçekmece Tepecikspor A.Ş. ile deplasmanda oynadığı karşılaşmada forma üzerinde logo olması gereken yerde Orduspor 1967 yazısı yer aldı. Bu arada formada daha önce anlaşmaya varılan CriptoSwaps göğüs reklamı ilk kez yer alırken, formanın kol kısmında Aksa ve HD reklamı, şortta Orbel reklamlarının yer alması dikkatlerden kaçmadı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!