Mayıs 31, 2023

Orduspor 1967 A.Ş. Logo Konusunda Çözüm Arıyor !

İki sezon önce Ordu 1.Amatör Lig ekibi Yeni Mahalle 52 Spor’un isminin değişerek Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü yapılmasına rağmen iki sezondur logo konusunda herhangi adım atamayan Ordu temsilcisi, sezonun ikinci yarısı öncesinde daha fazla maddi kayıp yaşamamak için çözüm peşinde !

Ordu Futbolu’nda Orduspor’un sportif ve maddi açıdan sürüklenmesiyle birlikte Yeni Orduspor süreciyle başlayan sürecin son halkası olan Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü henüz logo konusunu çözemedi. Yeni Orduspor’un 52 Orduspor Futbol Kulübü adıyla mücadele ettiği 3.Lig’e bu sezon yükselen ve Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü olan adını geçtiğimiz günlerde Orduspor 1967 A.Ş. olarak tescilleyen Ordu temsilcisinde gözler yıllardır logo sorununun çözülmesinde.

130.500 TL PARA CEZASI ALDI !

Uzun süredir Orduspor’un logosunu resmî olarak bünyesine almaya çalışan ve bu konuda başarısız olan Orduspor 1967 A.Ş. özellikle sezonun ilk yarısında Türkiye Futbol Federasyonu2nun radarına girmiş ve Orduspor logosuyla mücadele etmesinden dolayı yüklü miktarda para cezası almıştı. Sezonun ilk yarısında onaylı olmayan forma setleriyle maça çıkılmasından dolayı toplamda 130.500 TL ceza alan Orduspor 1967 A.Ş.’de yönetim cezaların katlanmaması için logo konusunda çözüme gitmek istiyor.

TÜRK PATENT VE MARKA KURUMU’NDA İŞLEMLER SÜRÜYOR !

Kulüp tarafından henüz resmî bir açıklama yapılmasa da Kulüp Başkanı Savaş Şimşek’in Türkiye Patent ve Marka Kurumu’nda Orduspor logosu konusunda hamleler yaptığı ve logo konusunda son olarak 4 Haziran 2021 tarihinde itiraz işlemi yapıldığı öğrenildi. Türkiye Patent ve Marka Kurumu’nda ayrıca Mor-Beyaz renklerin kullanıldığı bir logo da tescil alırken, logoda tam ortada bulunan Orduspor yazısı ve şampiyonlar ligi yıldızlı logosunun yer alması dikkatlerden kaçmadı.

SAMET KARADAĞ

1 thought on “Orduspor 1967 A.Ş. Logo Konusunda Çözüm Arıyor !

  1. Amerika’nın havasından mi suyundan nasıl oluyor bu işler logodan dolayı alınan ceza 68 bin ₺ siz Algi yapmak için 130 bin 500 ₺ yazmışsınız diğer sebeplerden dolayı alınan cezalari da buna katmissiniz amerigali doğru haber yap algıyı bırak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!