- Ağustos 25, 2023
- No Comment
- 302
Orduspor 1967 A.Ş.’nin Yeni Transferi Rekora Gidiyor
TFF 3.Lig ekiplerinden Orduspor 1967 A.Ş.’nin yeni transferlerinden birisi olan Güney Tutcuoğlu, son üç sezonda her dönem çift takımda forma…
![Orduspor 1967 A.Ş.’nin Yeni Transferi Rekora Gidiyor](https://www.spor52.com/wp-content/uploads/2023/08/Ekran-Resmi-2023-08-25-OS-12.25.10.png)
TFF 3.Lig ekiplerinden Orduspor 1967 A.Ş.’nin yeni transferlerinden birisi olan Güney Tutcuoğlu, son üç sezonda her dönem çift takımda forma giyerken toplamda 6 farklı takımda forma giyerek rekora gidiyor.
2023-2024 sezonunda mücadele edeceği TFF 3.Lig’de transfer sürecine geç başlayan ve bu süreçte bazı oyuncuları elinden kaçıran Orduspor 1967 A.Ş.’de son olarak Rıdvan Koçak ve Güney Tutcuoğlu transferleri açıklanmıştı. Bir dönem 52 Orduspor Futbol Kulübü’nde de futbol oynayan Güney Tutcuoğlu ise Orduspor 1967 A.Ş.’de forma giyeceği sezon öncesinde son üç sezonda her altı ayda bir takımın formasını giyerek farklı bir istatistiğe imza attı.
Altliglerin gezgin futbolcusu kariyerine 2020-2021 sezonunda başlayan 31 yaşındaki orta saha oyuncusu Güney, o sezona kadar profesyonel liglerde sadece 5 takımda forma giymişti. Güney Tutcuoğlu, 2020-2021 sezonu ile birlikte ise adeta kulüp kulüp gezmeye başladı. 18 maçlık Motolux 68 Aksaray Belediyespor macerasının ardından ikinci yarıda Malatya Yeşilyurt Belediyespor’a transfer olan Tutcuoğlu 13 maç oynayarak takımdan ayrılmıştı.
2021-2022 sezonunda Bitexen Vanspor Futbol Kulübü’nde 12 maç oynayan ve devre arasında takımdan ayrıldıktan sonra 52 Orduspor Futbol Kulübü’ne transfer olan tecrübeli orta saha Ordu’da 19 maça çıkmıştı. Geçen sezona ise Hacettepe 1945 Spor Kulübü ile başlayan Tutcuoğlu 11 kez sahaya çıktıktan sonra devre arasında Merkür Jet Erbaaspor’a transfer olmuş ve 6 maçta şans bulmuştu.
Güney Tutcuoğlu, Orduspor 1967 A.Ş.’ye transfer olmadan önce ise 3.Ligin yeni ekibi Karabük İdmanyurdu ile anlaşmaya varmış ancak daha sonra takımdan ayrılmıştı.
SAMET KARADAĞ