- Kasım 13, 2022
- No Comment
- 94
Orduspor 1967 A.Ş., Ordu’da Farklı ! 4-0
TFF 3.Lig ekibi Orduspor 1967 A.Ş., iç sahada konuk ettiği Ergene Velimeşespor karşısında galibiyeti 4-0 gibi farklı bir skorla aldı.…
![Orduspor 1967 A.Ş., Ordu’da Farklı ! 4-0](https://www.spor52.com/wp-content/uploads/2022/11/69C4B171-5BE7-4651-9892-2FF9C17B3E4F-1.jpeg)
TFF 3.Lig ekibi Orduspor 1967 A.Ş., iç sahada konuk ettiği Ergene Velimeşespor karşısında galibiyeti 4-0 gibi farklı bir skorla aldı.
2022-2023 sezonunda iç sahada oynadığı maçlarda kaybetmeyen ve deplasmandaki istikrarsız performansına rağmen iç sahada topladığı puanlarla ligde Play-Off’a tutunmaya çalışan Orduspor 1967 A.Ş., 11.hafta maçında Yeni Ordu Stadyumu’nda Ergene Velimeşespor ile karşılaştı.
Maçın başlama düdüğüyle birlikte atak yapan Orduspor 1967 A.Ş. henüz 52.saniyede İsmail Kayalı’nın golüyle 1-0 öne geçti. Maçın ilk yarısının sonunda ise Metin Sevinç farkı ikiye çıkardı. Maçın ikinci yarısında ise rakibinin gol bulma isteği karşısında boşluklar bulan Ordu ekibi, 49’da Ufuk Özcan ve 84’te Harun Özcan’ın golleriyle skoru 4-0 yaptı. Oldukça sert geçen maçta karşılaşmanın hakemi Orduspor 1967 A.Ş.’ye 5 sarı, Ergene Velimeşespor’a ise 3 sarı ve 1 kırmızı kart çıkardı.
Rakibi karşısında rahat bir galibiyet alan Orduspor 1967 A.Ş., puanını 17 yaptı ve Play-Off potasına biraz daha yaklaştı. Konuk ekip ise 8 puanda kalarak küme düşme hattına geriledi.
Stadyum: Yeni Ordu Stadyumu
Hakemler: Doğukan Yıldırım, Abdullah Polat, Rüştü Muhammed Orcan, Ali Emir Yolcu
Orduspor 1967 A.Ş.: Ömürcan Çavuşoğlu, İsmail Kayalı (Dk.76 Güney Gençel), Adem Doğan, Yusuf Avcılar, Erdinç Karakaş, Ufuk Özcan, Mustafa Samican Keskin (Dk.64 Serhat Velioğlu), Uğur Ayhan (Dk.76 Harun Özcan), Metin Sevinç (Dk.84 Doğukan Özdemir), Burak Sürmeli (Dk.64 Cevatcan Ekinci), Abdülkadir Akyıldız
Ergene Velimeşespor: Salih Şenbaş, Burak Can Alakuş (Dk.46 Muhammed Ali Kol), İbrahim Hırçın, Kerim Bölük (Dk.67 Akif Özerli), Furkan Külekçi (Dk.46 Okan Ağrap), Ahmet Tuna Akıl (Dk.58 Doğukan Öksüz), Mete Han Genç, Kerem Çalışkan, Samet Günhan, Halil Uysal, Efecan Barlık (Dk.58 Görkem Can Güner)
Goller: Dk.1 İsmail Kayalı, Dk.45 Metin Sevinç, Dk.49 Ufuk Özcan, Dk.84 Harun Özcan (Orduspor 1967 A.Ş.)
Sarı Kartlar: Uğur Ayhan, Yusuf Avcılar, Mustafa Samican Keskin, Metin Sevinç, Serhat Velioğlu (Orduspor 1967 A.Ş.), Furkan Külekçi, Kerem Çalışkan, Doğukan Öksüz (Ergene Velimeşespor)
Kırmızı Kart: Dk.86 Okan Ağrap (Ergene Velimeşespor)
SAMET KARADAĞ