Mart 20, 2023

Orduspor 1967 A.Ş.’ye 200 Gün ‘Hakaret’ Cezası Yağdı !

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu toplantısının ardından alınan kararlar neticesinde Orduspor 1967 A.Ş.’nin geçen hafta 23 Elazığ Futbol Kulübü ile oynadığı maç sonrasında başta Evren Dönmez olmak üzere ağır cezalar geldi.

TFF 3.Lig’de mücadele eden Orduspor 1967 A.Ş., geçen hafta kendi evinde konuk ettiği 23 Elazığ Futbol Kulübü ile 1-1 berabere kalarak kritik iki puan kaybetmişti. Orduspor 1967 A.Ş.’de geçen sezon ve bu sezon başından bu yana zaman zaman aldığı cezalarla dikkat çeken Evren Dönmez, bu maçta da yaptıkları sonrasında ağır cezalar aldı.

Orduspor 1967 A.Ş.’de yedek kulübesinde karşılaşmayı takip eden Evren Dönmez, maçın ilerleyen dakikalarında ise karşılaşmanın hakemi ile gergin anlar yaşamıştı. Soyunma odasında da gerginliğe devam eden Dönmez’e ceza yağdı. Yaptığı hareketlerden dolayı disipline sevk edilen Evren Dönmez’e hem hakeme sahada hakeret hem de soyunma odasında hakaretten dolayı toplan 125 gün hak mahrumiyet ve 90.000 Tl para cezalı verildi.

Ordu ekibinde ayrıca Mehmet Emin Kankal’a da hakaret gerekçesiyle 75 gün hak mahrumiyeti ve 17.000 TL para cezası, Özen Bal’a ise talimatlara aykırı hareket ettiği için ihtar cezası verildi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!