Mart 20, 2023

Orduspor 1967 F.İ.S.K.’in, Çankaya Faturası 4.000 TL !

Sezon başından bu yana Türkiye Futbol Federasyonu’nun onayı olmayan formalarla sahaya çıkan Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü, ikinci kez para cezası aldı.

2021-2022 sezonunda mücadele ettiği TFF 3.Lig’de şu ana kadar çıktığı 4 maçta 8 puan toplayan Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü, saha içinden daha çok saha dışındaki ‘forma savaşı’ performansı ile dikkat çekiyor.

Hem Amatör hem de Bölgesel Amatör Lig’de mücadele ettiği Orduspor’un eski logosunu yeni sezonda da formasından çıkarmayan Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü, sezon başından bu yana dört kez PFDK’ye sevk edilirken, ikisinde ihtar almıştı. Üçüncü cezanın para cezası olmasından sonra konuyu Tahkim Kurulu’na taşıyan Ordu temsilcisinin itirazı kesin bir dille red edilmişti.

Ligin üçüncü haftasında oynanan Çankaya Futbol Kulübü maçının da cezası belli olurken, Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü’ne 4.000 Lira para verildi. Mor-Beyazlı ekip, dördüncü hafta oynadığı Modafen maçında da TFF’nin onayı olmayan forma setleriyle sahaya çıktı ve bu maç hakkında da ceza verileceği öğrenildi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!