Mart 31, 2023

2020-2021 sezonunda Bölgesel Amatör Ligi şampiyon tamamlayan Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü, 3.Lig’in ilk haftasında Büyükçekmece Tepecikspor maçı öncesinde kupasını aldı.

2019-2020 sezonunda Yeni Mahalle 52 Spor olan adını Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü olarak değiştiren ve 1.Amatör Lig A Grubu’nda normal sezonu lider tamamlayan Mor-Beyazlı ekip, Covid-19 pandemi süreci nedeniyle Bölgesel Amatör Lig’e yükselmişti. 8 yıl aradan sonra döndüğü Bölgesel Amatör Lig’de ise şampiyonluğa olan Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü, tarihinde ilk kez 3.Lig’e yükseldi.

3.Lig’deki ilk maçında ise Büyükçekmece Tepecikspor’u 4-0 yenen Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü, maç öncesinde şampiyonluk kupasını büyük bir coşkuyla aldı. Ordu 19 Eylül Stadyumu’nda taraftarların da katılımı
ile kupa töreni yapıldı.

Türkiye Futbol Federasyonu Trabzon Bölge Müdürü Serdar Bali, Trabzon Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Genel Başkanı ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Genel Başkan Yardımcısı Cahit Erdem, Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Metin Kır ve Futbol İl Temsilcisi Ali Osman Osma’nın yer aldığı kupa töreninde, Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği yönetimi, futbolcular ve futbolcularını büyük sevinç yaşadı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!