• Eylül 19, 2019
  • No Comment
  • 81

Orduspor 1967’de İşlem Tamam !

Ordu 2.Amatör Küme’ye kadar düşmesi üzerine Yeni Orduspor ile birleşme yoluna giden ancak anlaşamayan Orduspor Kulübü, yeni sezonda 1.Amatör Küme…

 Orduspor 1967’de İşlem Tamam !

Ordu 2.Amatör Küme’ye kadar düşmesi üzerine Yeni Orduspor ile birleşme yoluna giden ancak anlaşamayan Orduspor Kulübü, yeni sezonda 1.Amatör Küme ekibi Yeni Mahalle 52 Spor’un yerine mücadele edecek. Yeni kurulan Orduspor 1967 Kulübü, dernek olarak onay alırken, TFF’nin de isim konusunda sıkıntı çıkarmadığı belirtildi.

Herkesin bitti dediği Orduspor, yeniden palazlandı. Yeni sezonda herkesin 2.Amatör Küme’de 120 milyon lira borçla sezona başlayacağını bildiği Orduspor Kulübü, akıllıca bir hareket yaparak Yeni Mahalle 52 Spor’un yerine Orduspor 1967 adıyla 1.Amatör Küme’den borçsuz bir şekilde yoluna devam etme kararı aldı.

İsimde sıkıntı yok

Orduspor 1967 Kulübü, dernek olarak onay alır almaz, Türkiye Futbol Federasyonu’na isim değişikliği konusunda başvuruda bulundu. Yeni Mahalle 52 Spor’un adının Orduspor 1967 olarak değiştirilmesi konusunda federasyon yetkililerinin de onay verdiği ve birkaç gün içerisinde resmiyet kazanacağı kaydedildi. Öte yandan Orduspor’un logosunun da kullanılmasında bir sakınca görülmediği öğrenildi.

Başkan Savaş Şimşek…

Orduspor 1967 Kulübü, dernek olarak onay almasının ardından kulüp başkanını ve yönetimini de belirledi. Mor Beyazlı çiçeği burnunda kulübün başkanı Savaş Şimşek olurken, başkan yardımcısı Ömer Yusuf Uygun oldu. Yönetimde ise Orduspor’un eski yöneticilerinin yanı sıra yeni isimlerde yer aldı.

Hoca belli oldu

Orduspor 1967 Kulübü’nde takımın sportif direktörlüğünü Orduspor efsanelerinden Şükrü Bekiroğlu’nun yapacağı, teknik direktörlük görevini ise geçen sezon Mor Beyazlı ekibi 1.Amatör Küme şampiyonu yapan Mahmut Nambaş’ın üstleneceği bildirildi.

İskelet korunacak

Öte yandan Orduspor 1967 Kulübü’nün, Teknik Direktör Mahmut Nambaş nezaretinde kısa süre içerisinde yeni sezon hazırlıklarına başlayacağı belirtilirken, geçen sezonki şampiyon kadro iskeletinin de korunacağı kaydedildi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Related post

Ordu Valisi Muammer Erol “Birleşme Konusu Konuşulmamalı, Yapılmalıydı”

Ordu Valisi Muammer Erol “Birleşme Konusu Konuşulmamalı, Yapılmalıydı”

Ordu Valisi Muammer Erol, Tv52’de Spor Ateşi programına telefonla bağlanarak birleşme konusu ile ilgili olarak “Takvim bu yıl için geçti gibi…
İsa Akçay ”Canlı Yayın İçin Tv52, Başkan ve Taraftarların Emrinde”

İsa Akçay ”Canlı Yayın İçin Tv52, Başkan ve Taraftarların…

Orduspor 1967 A.Ş.’de kulüp başkanı İsa Akçay, Ordu’da son dönemlerde yüksek sesle konuşulan birleşme konuları ile ilgili olarak canlı yayın çağrısı…
Orduspor Çatısında Birleşme Değil, Ordu Futbolu’nda ‘Tek’leşme; İşte 2019’dan Bu Yana Yaşananlar

Orduspor Çatısında Birleşme Değil, Ordu Futbolu’nda ‘Tek’leşme; İşte 2019’dan…

Ordu’da son beş yıldır yaz aylarının en çok konuşulan konusu olan ve adeta bitmeyen birleşme konusu yine yüksek sesle konuşulmaya başlanırken…

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir