‘Orduspor’ Birleşmesi Yine Gündemde !

Ordu Futbolu’nda son yılların adeta bitmeyen birleşme konusu, dördüncü yaz futbol tatil döneminde de gündeme gelmeye başladı.

2018-2019 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig şampiyonluğu yaşadıktan sonra lig düşürüldüğü belirtilen ancak resmî kaynaklar tarafından tescillenmeden faaliyetleri duran Orduspor, yine birleşme konusunda kendisini gündemde buldu.

İlk olarak Mayıs 2019’da Orduspor ile Altınordu Belediyespor birleşmesi gündeme gelmiş ancak Altınordu Belediyespor birleşme teklifini reddetmişti. 2019 yazında ise o dönem adı Yeni Orduspor olan 52 Orduspor Futbol Kulübü ile uzun süre birleşme konusu gündemde kalmış ve hatta Orduspor kayyum başkanı ile Yeni Orduspor kulübü yöneticileri logosuz formalarla yeni transfer edilen futbolcuları basına birlikte tanıtmıştı. Orduspor ile Yeni Orduspor arasındaki birleşme ihtimaline son günlerde bitti gözüyle bakılırken, Yeni Orduspor’un yapacağı kongreye alınmayan Orduspor cephesinin birleşme başkanı olması beklenen Savaş Şimşek daha sonra Ordu 1.Amatör Lig ekibi Yeni Mahalle 52 Spor’un yarışmacı haklarını alarak adını Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü yapmıştı.

2020 ve 2021 yaz aylarında birleşme konusu yine gündeme gelirken özellikle Orduspor, 52 Orduspor Futbol Kulübü ve Orduspor 1967 A.Ş. Kulüplerinin tek çatı altında birleşme isteği şehirde sesli dile getirilmiş ancak sadece konuşulduğu şekilde kalmıştı. 2022 yazında ise Orduspor cephesinde mahkeme kararı ile Orduspor 1967 A.Ş.’ye yakınlığı ile bilinen Mahir Akdere’nin kayyum başkanlığından alınarak göreve Şahap Şahin, Hamdi Işık ve Ferdi Şahin’i atanması yeni bir iddiayı yine gündeme getirdi.

Özellikle Ordu Valisi Tuncay Sonel’i Orduspor genelinde yaptığı çalışmaların içerisinde olan 52 Orduspor Futbol Kulübü Başkanı Şükrü Bodur’un, yaşanan değişiklik ile birlikte Orduspor ile birleşme konusuna sıcak baktığı ve bu konuda en kısa zamanda adım atmak istediği öğrenildi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!