Orduspor Efsanelerinin En Acı Günü
Orduspor’un geçmiş yıllarda efsane kadrosunda yer alan Üstün Türközer ve Güven Türközer kardeşlerin annesi hayata gözlerini yumdu. 1967 yılında kurulan…
Orduspor’un geçmiş yıllarda efsane kadrosunda yer alan Üstün Türközer ve Güven Türközer kardeşlerin annesi hayata gözlerini yumdu.
1967 yılında kurulan Orduspor’un geçmiş yıllarda yakaladığı başarılı sonuçlarda büyük pay sahibi olan kardeş futbolcular Üstün Tüközer ve Güven Türközer, en acı günlerden birisini yaşıyor. Birlikte birçok maça çıkan iki futbolcu, annelerini kaybetti. TÜFAD Ordu Şubesi Onursal Başkanı olan Üstün Türközer ile antrenör Güven Türközer’in annelerin cenazeleri ise bugün defnedillecek.
Orduspor’un efsane kaptanlarından birisi olan Üstün Türközer, futbola 1967 yılında Orduspor’da başladı. Orduspor tarihine adını kazıyan Üstün Türközer, oynadığı futbolun yanı sıra yaptığı kaptanlıkla da herkesin saygısını kazanmıştı. Türközer, Orduspor formasıyla 346 maça çıkarken Orduspor formasıyla en çok maça çıkan ikinci futbolcu konumunda
Futbola Ordu Lisesi’nde başladıktan sonra Galatasaray Üniversitesi’ne giden ve burada futbol hayatına devam eden Güven Türközer, önce Galatasaray ardından Malatyaspor’un dikkatini çekmişti. Orduspor ile anlaşan Ordulu Güven Türközer, Orduspor’un UEFA Kupası’nda mücadele ettiği sezonda da takım kadrosuna yer almıştı. 1987 yılında futbolu bırakan Güven Türközer, 1970-1987 yılları arasında Orduspor’da 337 maça çıktı.
SAMET KARADAĞ