Haziran 8, 2023

Orduspor-Gülyalı Bozkurtspor Maçının Faturası Ağır Oldu !

Ordu 2.Amatör Lig’de geçtiğimiz hafta içinde oynanan ve saha içi olaylarla nedeniyle yarıda kalan Orduspor-Gülyalı Bozkurtspor maçıyla ilgili olarak toplamda 37 maç ve 30 gün hak mahrumiyeti cezaları çıktı.

2022-2023 sezonunda Karşıyaka Tesisleri’nde oynanan Orduspor-Gülyalı Bozkurtspor maçında yaşanan olaylar ile ilgili kararlar ortaya çıktı. Maçın ilk yarısında saha içinin karışması ile birlikte bir anda arbede yaşanırken, karşılaşma ise tatil edilmişti.

İl Futbol Disiplin Kurulu toplantısı sonrasında ise karşılaşma ile ilgili olarak 14 maç ile 2 maç arası çeşitli cezalar verilirken, konula ilgili olarak ise devam eden soruşturmada Orduspor Kulübü menajeri Cihangir Güner’, Gülyalı Bozkurtspor başkanı Murat Şahin ve Orduspor futbolcusu Ahmet Yasin Tekin’in savunmaları istendi.

Karşılaşma ile ilgili olarak en ağır cezayı 14 maç ile Gülyalı Bozkurtspor futbolcusu Erdem Demir alırken onu 8 maç ile yine takım arkadaşı Cumhuriyet Cörüt takip etti. İşte cezalar:

14 Maç: Erdem Demir (Gülyalı Bozkurtspor)
8 Maç: Cumhur Cörüt (Gülyalı Bozkurtspor)
3 Maç: Gökhan Aykıl, Tuncay Oruç, Göksel Öztaş (Gülyalı Bozkurtspor)
2 Maç: Fırat Kaya, Ekrem İyikasap, Muhammed Tunçer (Orduspor)
30 gün hak mahrumiyeti: Taner Şahin (yönetici-Gülyalı Bozkurtspor)

SAMET KARADAĞ

3 thoughts on “Orduspor-Gülyalı Bozkurtspor Maçının Faturası Ağır Oldu !

  1. Cezalar hafif bence bu faturaya bahşiş bile atılır.
    Ordu futbolunu bu denli rezil eden bir maçda bu kadar düşük cezalar az. Verilen ceza sonucunda ordu futbolu bence bir kez daha rezil oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!