Orduspor Kulüp Binası Artık Yeni Yerinde !
Yeni sezonda Ordu 2.Amatör Lig’den tekrar dönüş yapması beklenen Orduspor Kulübü’nün Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Binası içerisinde yer alması…
Yeni sezonda Ordu 2.Amatör Lig’den tekrar dönüş yapması beklenen Orduspor Kulübü’nün Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Binası içerisinde yer alması beklenen Kulüp Binası tabelası asıldı.
Son olarak 2018-2019 yılında Ordu 1.Amatör Lig’de mücadele ettikten sonra sezon sonunda 2.Amatör Lig’e düşürüldüğü resmî kaynaklar gösterilmeden açıklanan Orduspor, 3 yıldır faaliyet göstermiyordu. Ordu Valisi Tuncay Sonel’in Orduspor’u geri getirme çalışmaları her geçen gün hızla artarken, Orduspor yeni kulüp binası ise 19 Eylül Stadyumu Kapalı Tribün arkasında yer alan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Binası oldu.
1967 yılında kurulan Orduspor, Kulüp Binası olarak Kuzey Kale arkasında yer alan Orduspor Kulübü Binası’nı uzun yıllar kullanmış ardından ise Durugöl Tesisleri’ne geçerek faaliyetlerine orada devam etmişti. Dönemin Valisi Seddar Yavuz önderliğinde ‘Ohal’ gerekçe gösterilerek yıkılan Durugöl Tesisleri’nin ardından yeniden eskiden kullandığı kulüp binasına geri dönen Orduspor, 2018-2019 sezonu sonuna kadar ise burada faaliyetlerini sürdürdü.
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler’in maddi ve manevi desteğini esirgemediği Yeni Mahalle 52 Spor projesinde, kulübün ismi Orduspor 1967 F.İ.S.K. yapılmış ve yönetimde yer alan kişilerin Orduspor Kayyum Heyetinde yer almasından dolayı da Orduspor Kulüp Binası, sosyal medya hesapları vs gibi Orduspor’a ait olan şeylerin kullanılmasına da ses çıkarılmamaştı. Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin şu an 3.Lig’de mücadele eden Orduspor 1967 A.Ş. için onarımını üstlendiği Orduspor Kulüp Binası’nın ne olacağı ise merak ediliyor.
Orduspor Kayyum Heyeti Başkanlık görevine getirilen Hamdi Işık ise yaptığı açıklamada Orduspor’a ait olan ve başka kulüplerin kullandığı herşeyi geri alacaklarını belirtmişti.
SAMET KARADAĞ