- Nisan 28, 2024
- No Comment
- 483
Orduspor – Kumruspor Kavgası Yeni Ordu Stadyumu’na Taşındı
Yeni Ordu Stadyumu’nda oynanan 1.Amatör Lig final maçının ardından stadyum çıkışı karışırken, Orduspor ile oynanan Yarı Final maçından sonra sosyal…
![Orduspor – Kumruspor Kavgası Yeni Ordu Stadyumu’na Taşındı](https://www.spor52.com/wp-content/uploads/2024/04/Taraftar.jpg)
Yeni Ordu Stadyumu’nda oynanan 1.Amatör Lig final maçının ardından stadyum çıkışı karışırken, Orduspor ile oynanan Yarı Final maçından sonra sosyal medyada Orduspor’a söyledikleri sinfaklı cümlelerle finale yükselmeyi kutlayan Kumruspor taraftarlarına kaybettikleri final maçı sonunda Orduspor taraftarları ile Kumruspor taraftarı arasında stadyum dışında yumruklar havada uçtu.
2023-2024 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig’de final maçının Yeni Ordu Stadyumu olarak belirlenmesi ile birlikte özellikle en büyük sorun olabilmesi beklenen taraftar olayları, maç esnasında değil ancak maç sonunda yaşandı. Galataspor yedek kulübesinin hemen üst kısmında yer alan Kumruspor taraftarları özellikle golün geldiği 100.dakikanın ardından sahaya bazı yabancı maddeler atarken olaylar ise farklı nedenlerden dolayı yaşandı ve maçın ardından stadyum dışı adeta kargaşa alanına döndü. Orduspor taraftarları, Kumru’dan Yeni Ordu Stadyumu’na gelen Kumruspor taraftarları ile kavgaya tutuşarak Kumruspor pankartlarını taraftarlarının elinden aldı.
Olayların saha içerisinde karşılıklı küfürden öteye gitmediği Ordu 1.Amatör Lig Finali’nde Galataspor ile Kumruspor arasındaki müsabakayı Orduspor taraftarları da takip etti. Yeni Ordu Stadyumu’nda zaman zaman Orduspor tezahüratları yapan Orduspor taraftarları, Kumruspor taraftarları ile karşılıklı atışırken bu süreçte ise olaylar maç sonunda cereyan etti. Kumruspor ile Orduspor arasında Yarı Final’de oynanan maçlarda yaşanan olayların henüz taze olması ve final maçının Yeni Ordu Stadyumu’nda oynanması adeta olaylara davetiye çıkartırken Orduspor taraftarları, Kumruspor taraftarlarına ait otobüslere taşlar attı ve daha sonra karşılıklı yumruklaşmalar da oldu.
2018 yılında Kumru’da oynanan, Orduspor’un 1-0 kazandığı ve taraftar olaylarının maçın önüne geçtiği müsabaka uzun süre konuşulmuştu. Bu maçın üzerinden geçen altı yılda ise Orduspor ile Kumruspor arasındaki husümet en üst seviyeye çıktı. Kumru’da oynanan Play-Off Grup maçının ardından iki takım taraftarları Kumru’dabirbirine girerken, Ordu’daki Yarı Final ilk maçında ise Orduspor tribünleri maç boyunca Kumruspor aleyhine sinfaklı tezahüratlarda bulunmuştu. Olayların her maçın ardından daha da alevlendiği Orduspor – Kumruspor arasındaki Yarı Final rövanş maçını 3-0 kazanarak finale çıkan Kumruspor’da ise Kumruspor taraftarları finale yükselme sevinçlerini farklı bir boyuta çıkarırken, Orduspor aleyhine sinkafklı cümlelerin yer aldığı tezahüratları kayıt altına alarak bu görüntüleri sosyal medyada paylaşması geçen haftanın en çok konuşulan konusu olmuştu.
SAMET KARADAĞ