Orduspor-Nedim Türkmen Davası’nda İkinci Perde !

Orduspor ile kulübün eski başkanı olan ve takımı borç batağına sürükledikten sonra görevden ayrılan Nedim Türkmen arasındaki davanın ikinci perdesi 23 Eylül Çarşamba günü Ordu Adliyesi’nde görülececek.

Orduspor’da görev yaptığı başkanlık süreci boyuncu özellikle verdiği vaatlerle dikkat çeken ve görev süresinin birçok bölümünde transfer ettiği oyunculara ödeme yapmayarak kulübün FIFA’da sayısız dosyası olmasını sağlayan Nedim Türkmen, ikinci kez yargı karşısına çıkıyor. Bir dönem Orduspor Kulübü’nde Başkanvekilliği yapan Av. Rahmican Ömür’ün yargıya taşıdığı konunun sonucu Orduspor’un lehine olması bekleniyor.

22 Ocak’ta görülen ilk davada taraflar anlaşamamış ve daha ilk olarak 3 Nisan’a ertelenmişti. Covid-19 pandemi süreci davanın ertelenmesine neden olurken, duruşma 23 Eylül Çarşamba günü saat 9.30’da Ordu Adliyesi’nde başlayacak.

İlk duruşmada yer alan Orduspor Kulübü Derneği’nin avukatlığını yapan Utku Başdağ ve eski kulüp başkanı Yaşar Pamuk, Orduspor’un hakkını sonuna kadar savunacaklarını belirtmişti. Başdağ, evrak çantasının yetmediğini ve valizlerle duruşmaya geldiklerini belirtirken, Nedim Türkmen’in gerekli cezası alması için haklarını sonuna kadar arayacaklarını söylemişti.

Nedim Türkmen’in ardından göreve gelen eski kulüp başkanı Yaşar Pamuk ise ilk duruşmanın ardından: “Bir dönem Kulüp Başkan Vekilliği yapan İstanbul’da bulunan Av.Rahmican Ömür arkadaşımız ve ekibi ile birlikte bir çalışma yapıldı. Şu ana kadar Nedim Türkmen hakkında 9 tane suç duyurusunda bulunulmuştu ve bunun 6’sını bu ekip yapmıştı. Biraz gecikmeli de olsa bu suç duyurularının sonuca kavuşması için buradayız. Bizim burada yapmak istediğimiz şey Orduspor’un yaşadığı olumsuzluklarda vebali olanların bu vebali ödemesi.” ifadelerini kullanmıştı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!