Orduspor Önce Doğaspor Maçında, Sonra 6 Şubat’ta Depremi Andı
Ordu 1.Amatör Lig’de mücadele eden Orduspor, 4 Şubat Pazar günü Doğaspor ile oynadığı maçın başlangıç düdüğü ile birlikte bir dakika…
![Orduspor Önce Doğaspor Maçında, Sonra 6 Şubat’ta Depremi Andı](https://www.spor52.com/wp-content/uploads/2024/02/Ordusspor.jpeg)
Ordu 1.Amatör Lig’de mücadele eden Orduspor, 4 Şubat Pazar günü Doğaspor ile oynadığı maçın başlangıç düdüğü ile birlikte bir dakika boyunca hareketsiz kalarak 6 Şubat’ta yaşanan deprem felaketini anarken 6 Şubat akşamı da taraftarlar 6 Şubat depremini yakından hisseden futbolcular ile bir araya geldi.
2023 yılında 6 Şubat’ta yaşanan deprem felaketinin yaralarının sarılmaya devam ettiği Türkiye’de, geçen sezon deprem felaketinden sonra sosyal sorumluluk projesi kapsamında deprem bölgesinden gelerek Orduspor’da yeniden futbola tutunan futbolcular Orduspor’da 2.Amatör Lig şampiyonluğu yaşamıştı. Yeni sezonda bazı futbolcular takımdan ayrılarak memleketlerine geri dönerken bazı futbolcular ise Orduspor formasıyla 1.Amatör Lig’de yoluna devam etti ve o bölgeden takviyeler de yapıldı.
Ordu 1.Amatör Lig’de 17.hafta maçında Doğaspor ile karşılaşan Orduspor, 4 Şubat’ta oynanan bu karşılaşmanın başlangıç düdüğüyle birlikte hareketsiz kalmıştı. Deprem felaketinden dolayı bir dakika boyunca topa dokunmayan Orduspor futbolcularına Doğaspor futbolcuları ve taraftarlar da eşlik etmişti. Orduspor’un bu davranışı sonrasında başlayan karşılaşma ise 3-1 sona ermişti. Ordu’da Devlet Su İşleri Tesisleri’nde konaklayan Orduspor futbolcularını taraftarlar 6 Şubat akşamında da ziyaret etti.
6 Şubat depreminde yakınlarını ve arkadaşlarını kaybedenler için deprem bölgesinden gelen futbolcular ve takımın tamamı ile birlikte taraftarlar bir araya geldi ve kuran okutuldu.
SAMET KARADAĞ