Orduspor Yine Şampiyonluğu Hedefleyecek
Ordu 1.Amatör Lig’de mücadele edecek olan Orduspor, geçen sezon 2.Amatör Lig’de yaşadığı şampiyonluğu bu sene de yaşayarak Bölgesel Amatör Lige…
Ordu 1.Amatör Lig’de mücadele edecek olan Orduspor, geçen sezon 2.Amatör Lig’de yaşadığı şampiyonluğu bu sene de yaşayarak Bölgesel Amatör Lige çıkmak istiyor.
Üç yıl sonra yeniden yeşil sahalara dönen ve deprem bölgesinden kurduğu takımla birlikte Ordu 2.Amatör Lig mücadele eden Orduspor, ligde oynadığı tüm maçlarını kazanarak şampiyon olmuştu. Yeni sezon öncesinde teknik kadroyu koruyan ve üzerine takviyeler yapan Orduspor, transfer sürecine ise hızlı başlamıştı. Orduspor, geçen sezon şampiyon olan kadrodan birçok oyuncuyu takımda tutmayı başarmıştı.
Geride kalan sezonda Ordu’da ve Orduspor’da ilk kez görev alan ve takımı şampiyon yapan genç teknik direktör Emir Altun, lig genelinde her fırsatta şampiyon olmak istediklerini söylerken yeni sezonda da tek hedeflerinin bu olduğunu dile getirdi. Orduspor, kulüp tarihinde ikinci kez Ordu 1.Amatör Lig’de mücadele edecek.
Mor-Beyazlı ekip daha önce Ordu 1.Amatör Lig’de 2018-2019 sezonunda final maçında Ulubey Belediyespor’u 1-0 yenerek şampiyon olmuştu. Orduspor, Bölgesel Amatör Lig Play-Out maçında ise o dönemki adıyla Altınordu Belediyespor’a kaybetmişti. Orduspor 2023-2024 sezonu öncesinde ise şu ana kadar Batuhan Armağan Güldü, Oğuzhan Aydın, Ömer Faruk Ateş, Fuat Can Çelebi, Mustafa Şıh, Gökdeniz Kuzu, İlhan Önder, Yusuf Eriş, Ahmet Yasin Tekin, Mehmet Cuma Yıldız, Arda Coşkun, Muhammet Furkan Azak, Seymen Murat Katırancı, Muhammed Çelik, Fırat Kaya, Halil İbrahim Türüç ve Mustafa Arslan ile anlaşmaya vardı.
SAMET KARADAĞ