Orduspor’da Gözler Cumartesi Gününe Çevrildi
Ordu 1.Amatör Lig Play-Off sürecinde Cumartesi günü Kabadüz Belediyespor ile Çeyrek Final ilk maçı öncesinde ligden çekildiği konusunda Orduspor Genel…
![Orduspor’da Gözler Cumartesi Gününe Çevrildi](https://www.spor52.com/wp-content/uploads/2024/03/Orduspor-Kadro-11.jpg)
Ordu 1.Amatör Lig Play-Off sürecinde Cumartesi günü Kabadüz Belediyespor ile Çeyrek Final ilk maçı öncesinde ligden çekildiği konusunda Orduspor Genel Koordinatörü tarafından açıklama yapılan Orduspor’da, hafta sonuna kadar yapılacak olan görüşmeler sonrası gözler Cumartesi günü oynanacak olan maça çevrilecek.
2023-2024 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig’de B Grubu’nu lider bitiren ve akabinde Play-Off Grubu’nda dördüncü sırada yer alarak Play-Off biletini alan Orduspor için ligden çekilme konusunda gelen açıklama şok etkisi yaratmıştı. Orduspor Genel Koordinatörü Cihangir Güner sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ‘Aldığımız karar üzere bugün Orduspor olarak Play-Off’lardan çekilme kararı aldık” açıklaması yaparken, Orduspor’un Cumartesi günü maça çıkıp çıkmama konusunda nasıl bir yol izleyeceği ise maç gününe kadar kesinleşecek. Orduspor’un bu süreçte maç için antrenman yapmaya devam edeceği öğrenilirken, hafta sonuna kadar nihai kararın alınması bekleniyor.
Pazar günü oynadığı maçta Fatsa Yaşamspor’u yenerek Play-Off B Grubu’nda dördüncü olarak A Grubu lideri Kabadüz Belediyespor ile eşleşen Orduspor’da bu karşılaşmada yeni transferler ilk kez forma giyerken, aynı şekilde takıma yeni katılacak bazı oyuncularla da her konuda anlaşmaya varıldığı öğrenilmişti. Orduspor’da takımın antrenman konusunda maç hazırlığına ara vermeyeceği ancak maça çıkıp çıkmama konusunda son kararın Cuma gününe kadar verileceği öğrenildi.
Orduspor ile Kabadüz Belediyespor arasında Play-Off Çeyrek Final ilk maçı 23 Mart Cumartesi günü saat 13:30’da Karşıyaka Spor Tesisleri 1 Nolu Sahada oynanacak. İki takım bu sezon grup sürecinde iki kez karşı karşıya gelmiş ve ilk maçı Orduspor 2-0 kazanırken, sezonun ikinci yarısında oynanan maç ise 1-1 bitmişti.
SAMET KARADAĞ