Orduspor’da Mahkeme Kararı İle Değişikliğe Gidildi !
Yaşadığı ekonomik sıkıntılardan dolayı sportif anlamda da dibi gören ve son 3 sezondur aktif olarak herhangi bir ligde mücadele etmeyen…
Yaşadığı ekonomik sıkıntılardan dolayı sportif anlamda da dibi gören ve son 3 sezondur aktif olarak herhangi bir ligde mücadele etmeyen Orduspor’da, mahkemenin aldığı karar neticesinde kayyum heyeti değiştirildi.
Türkiye’yi UEFA Kupası’nda temsil eden ve birçok kez Süper Lig’de mücadele ettikten sonra kulüp başkanlığına Nedim Türkmen’in gelmesiyle birlikte ekonomik olarak büyük sıkıntılara giren Orduspor, profesyonel liglere arka arkaya küme düşerek hızlıca veda etmişti.
Son olarak 2018-2019 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig Şampiyonu olmasına rağmen sezon sonunda herhangi bir belge gösterilmeden 2.Amatör Lig’e düşürüldüğü belirtilen Mor-Beyazlı ekipte, mahkeme kararı ile yeni gelişmeler yaşandı. Mahkeme tarafından daha önce kayyum olarak atanan Mahir Akdere’nin görevi mahkeme kararı ile sonlandırıldı. Mahkeme Orduspor Kulübünde yeni kayyum olarak Şahap Şahin, Hamdi Işık ve Ferdi Şahin’i atadı.
Orduspor’da kayyum başkanlığı yapan Mahir Akdere’nin, Orduspor’un 2.Amatör Lig’e düşürülme konusunda belgeleri hala yayınlamadığı ve bir dönem farklı takımlara transfer olan Orduspor altyapısından yetişen futbolcuların yetiştirme bedellerini kulüp hesabı yerine şahsen elden teslim aldığı uzun süre gündemden düşmemişti.
SAMET KARADAĞ