Haziran 8, 2023

”Orduspor’un Cuma Günü Mesai Bitimine Kadar Zamanı Var”

Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Metin Kır yaptığı açıklamada, 2.Amatör Lig’de yer alan ancak herhangi bir futbolcu lisansı çıkartmayan Orduspor’un Cuma günü mesai bitimine kadar zamanı olduğunu dile getirdi.

Hafta sonu başlayacak olan Ordu 2.Amatör Lig’de tüm gözler Orduspor’a çevrildi. Lige katılacağı açıklanan ancak şu ana kadar bir tane bile lisanslı futbolcusu olmayan Orduspor konusunda, Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Metin Kır Altaş TV’de yayınlanan Tam Saha programında açıklamalarda bulundu.

Orduspor’un bir transfer yasağı olduğunu ve bunu çözmesi halinde lisans çıkarma işleminin hızlı bir şekilde olabileceğini söyleyen Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Metin Kır: ”Amatör Spor Kulüplerine gelen başvuru ya da lisans kaydı yok ama bundan olmayacak anlamı çıkartılamaz. Neticede Cuma günü mesai bitimine kadar tüm kulüplerimizin olduğu gibi efsane Orduspor Kulübümüzün de zamanı var. Lisans çıkartmak olayı çok zor bir olay değil, önemli olan transfer yasağını kaldırabilme olayı. Yasağı kaldırdıktan sonra lisans işleri daha kolay halledilebilecek işler. İşin en doğru, en sağlıklı haberi ve kararı Cuma günü mesai bitiminden sonra vermek zorundayız.” dedi

6 Şubat’ta yaşanan depremden dolayı Amatör Liglerdeki transfer sezonun uzatıldığını ve bu sürenin 24 Mart Cuma günü sona ereceğini söyleyen Metin Kır:”Transferde 24 Mart son gün, o gün mesai bitimiyle futbolcu lisansı çıkartamayan takımlarımız bu ligde maalesef olmayacaklar. Biz tabiki kulüplerimizin başvurularını alıp Federasyona ücretini yatıran kulüplerimizi fikstüre katmak zorundayız. Tertip komitemizde fikstürü maçlar oynanacakmış gbi hazırladığı için Cumartesi günü Orduspor’un maçı gözüküyor ama Cuma günü lisans çıkarma zorunluluğu var.” açıklamasını yaptı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!