Mart 31, 2023

Orduspor’un En Acı Günü !

1967 yılında kurulan ve son dönemlerde faaliyetlerini sürdürmeyen Orduspor’da, takımın ilk kaptanı olan Yener Çelik 78 yaşında hayata veda etti.

Orduspor’un 1967 yılında kurulması ile takım kadrosunda yer alan ve takımın ilk kaptanlığını yapan Yener Çelik sevenlerini üzdü. 78 yaşında olan ve hayatını Orduspor’a adayan isimlerden birisi olan Çelik, hayata gözlerini yumdu. Orduspor’un efsane futbolcularından Yener Çelik vefat etti. Mor Beyazlıların ilk kaptanı olan oynadığı futbol ve centilmenliği ile gönüllerde taht kuran Yener Çelik, aktif futbolu bıraktıktan sonra teknik adam olarak görev yapmıştı.

1967 Yılında kurulan Orduspor’un ilk takım kaptanlığını yapan ve yıllarca Orduspor forması giydikten sonra Orduspor kulübünde Teknik Direktörlük, Antrenörlük, Menajerlik ve Genel Kaptanlık yapmıştı. Ordu’da 2014 yılında açılışı yapılan Başpehlivan Recep Kara Spor Salonu dışında da fotoğrafı asılan Orduspor birinci kaptanı Yener Çelik törende duygulu anlar yaşamıştı. Henüz ismi belirlenmeyen Yeni Ordu Stadyumu konusunda ise Yener Çelik Stadyumu olması konusunda çalışmaların olacağı öğrenildi.

Çelik’in Cenazesi, 6 Şubat Pazar günü İkindi namazına müteakip Altınordu Orta Cami’nde kılınacak cenaze namazı sonrası Hatipli Mahalle Mezarlığında toprağa verilecek.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!