Orduspor’un Eski Kaptanı Süper Lig’de Sportif Direktör Oldu
Orduspor ile Süper Lig’e yükselme sevinci yaşayan ve Süper Lig’de mücadele ettiği sezon takım kaptanlığını yapan Ali Çamdalı, Trendyol Süper…
![Orduspor’un Eski Kaptanı Süper Lig’de Sportif Direktör Oldu](https://www.spor52.com/wp-content/uploads/2023/08/Ali-Camdali.jpg)
Orduspor ile Süper Lig’e yükselme sevinci yaşayan ve Süper Lig’de mücadele ettiği sezon takım kaptanlığını yapan Ali Çamdalı, Trendyol Süper Lig ekibi Tümosan Konyaspor’un sportif direktörü oldu.
Türk Futbolu’nda özellikle Anadolu takımlarından akıllarda kalan bir orta saha oyuncusu olan ve futbolu Manisa Futbol Kulübü’nde bırakan Ali Çamdalı, bir dönem formasını giydiği Tümosan Konyaspor’a geri döndü. 2013 yılında transfer olduğu Tümosan Konyaspor’da yıllarca forma giyen Ali Çamdalı, yeşil-beyazlı ekipte sportif direktör oldu.
39 yaşında olan eski futbolcu Ali Çamdalı, kariyerinde 2010-20211 sezonunda Orduspor’a transfer olmuş ve 32 maç oynayarak tamamladığı sezonda Süper Lige yükselme sevinci yaşamıştı. Ali Çamdalı, Orduspor formasıyla iki sezon boyunca Süper Lig’de de forma giyerken kaptanlık yaptığı Orduspor ile küme düşme üzüntüsü de yaşamıştı.
Trendyol Süper Lig ekibi Tümosan Konyaspor’dan yapılan açıklamada ise Ali Çamdalı’nın sportif direktörlük görevine getirilmesi ile ilgili olarak: ‘Tümosan Konyaspor’umuzda sportif direktörlük görevine Ali Çamdalı getirildi. Kayacık Tesisleri’mizde gerçekleşen imza törenine, Yönetim Kurulu Üyemiz Ömer Korkmaz katıldı. Futbolculuk kariyerinde yaklaşık 5 sezon Konyaspor’umuza hizmet eden Ali Çamdalı’ya yeni görevinde başarılar dileriz.” ifadeleri yer aldı.
SAMET KARADAĞ