Haziran 8, 2023

Orduspor’un Sahalara Dönmesi İçin Yeşil Işık !

24 Mart Cuma günü mesai bitimine kadar lisans işlemlerini tamamlamak zorunda olan ve transfer yasağını kaldırarak bu sorunu çözme noktasında tüm hızıyla çalışan Orduspor’un, FIFA’da uzun süredir devam eden transfer yasağını kaldırarak Cumartesi günü sahaya çıkması bekleniyor.

2022-2023 sezonunda Ordu 2.Amatör Lig kura çekimi yapılırken, en çok merak edilen konulardan birisi olan Orduspor’un lige katılıp katılmayacağı için son saatlere gelindi. Hafta içinde defalarca konuşulan ve son olarak Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Metin Kır’ın ‘Tertip komitemizde fikstürü maçlar oynanacakmış gbi hazırladığı için Cumartesi günü Orduspor’un maçı gözüküyor ama Cuma günü lisans çıkarma zorunluluğu var.’ açıklamasının ardından ise kulislerde konuşulan son bilgiye göre Orduspor’un transfer yasağını kaldırdığı öğrenildi.

Ordu Valisi Tuncay Sonel’in son aylarda birçok defa FIFA ve Türkiye Futbol Federasyonu ile birçok defa görüştüğü ve ilk olarak onay aldığı liglere katılma konusunda daha sonra yine engel çıkarken, Orduspor’un transfer döneminin bitimine saatler kala sorunu çözdüğü konuşulmaya başlandı. Ordu 2.Amatör Küme’ye katılım için tüm şartları tamamlayan Orduspor’un lisansları yarın mesai bitimine kadar Federasyona ileteceği öğrenildi.

Ordu Valisi Tuncay Sonel’in herhangi bir belge göstermemesine rağmen şu ana kadar yaptığı açıklamalarla birçok futbolcu ile görüştüklerini ve avukatlar aracılığıla 25 isimle bir araya geldiklerini, 180 Milyon TL olan borcun 8.6 Milyona kadar düşürdüklerini söylemişti. Orduspor, Ordu 2.Amatör Lig’deki ilk maçına ise 25 Mart Cumartesi günü saat 16:00’da Altınordu Karşıyaka Tesisleri 2 Nolu Saha’da İdman Yurdu karşısında çıkacak.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!