• Şubat 26, 2020
  • No Comment
  • 98

Ordu’ya Hentbolu Sevdiren Adam: Ercan Akman !

Ordu’da yarım asrı aşkın süreden bu yana hentbolla ilgilenen Antrenör Ercan Akman, hiçbir maddi getirisi olmamasına karşın kendi cebinden harcadığı…

 Ordu’ya Hentbolu Sevdiren Adam: Ercan Akman !

Ordu’da yarım asrı aşkın süreden bu yana hentbolla ilgilenen Antrenör Ercan Akman, hiçbir maddi getirisi olmamasına karşın kendi cebinden harcadığı paralarla hem Milli Takıma oyuncular göndermeye hem de genç nesillere hentbolu sevdirmeye devam ediyor.

Ordu’da hentbol deyince akla gelen ilk kişi olan Ercan Akman, 7-8 yaşında aldığı kız ve erkek çocuklara hentbolu öğreterek, hem kötü alışkanlıklardan koruyor hem de bir spor dalında uzmanlaşmasını sağlıyor.

Yetenekli sporcu avcısı!

Şimdiye kadar bini aşkın sporcu yetiştiren tecrübeli çalıştırıcı, bazı oyuncuları ise 1.Lig ve Süper Lig’e gönderdi. Milli Takıma da sayısız sporcu yollamayı başaran Akman, erken yaşta hentbolu seçen öğrencilerin BESYO okuyup öğretmen ve antrenör olmalarının da önünü açmaya devam ediyor.

33 yıldır bitmeyen aşk…

Hentbolun kendisi için vazgeçilemeyen bir tutku olduğunu söyleyen Antrenör Ercan Akman, “Hentbola gençlik yıllarımda başladım. 33 yıldan bu yana hentbolun içindeyim. Benimle birlikte eşim ve çocuklarım da hentbolla ilgileniyor. Hentbol benim için bir yaşam biçimi gibi. Ömrüm yettiğince hentbolla ilgilenmeye ve sporcu yetiştirmeye devam edeceğim” dedi.

“Sporcu yetiştirmeye devam edeceğim”

Altyapıdan A takıma kadar sporcu yetiştirmek için çalıştığını aktaran Akman; “Yıllardan bu yana altyapıdan sporcu yetiştirmeye çalışıyorum. Sürekli üst liglere oyuncular yolladık. Milli Takıma oyuncular verdik. Daha yeni Batıkan Milli Takımda oynadı. Benim amacım Ordu’daki gençlerin kötü alışkanlıklar yerine spor yapmalarını sağlamak. Yetenekleri varsa da bir yerlere gelmelerine yardımcı olmak. Bu uğurda da ömrüm yettiğince gençler için çalışmaya, mücadele etmeye devam edeceğim” diye konuştu.

Kaza kahretti

Ordu Gençlerbirliği Bayan Hentbol Takımı ile Yozgat’a maça giderken meydana gelen kazada 2 oyuncusu hayatını kaybeden Ercan Akman, bu şoku uzun süre atlatamazken, ailelerin isteği üzerine bayan takımı lige kaldığı yerden devam etme kararı aldı.

Play-Off mücadelesi veriyor

Ordu Gençlerbirliği Bayan Hentbol Takımı, her şeye rağmen lige devam ederken, grupta 3. sırada yer alıyor. Akman’ın öğrencileri, Play-Off’a kalabilmek için mücadelesine devam ediyor.

Maça gidilirken kaza yapılan Yozgat’a tekrar müsabaka oynamaya gidecek olan Ordu Gençlerbirliği Kulübü, Yozgat temsilcisinden hem içerideki hem de deplasmandaki maçın Ordu’da oynanmasını istedi. Yozgat da bunu kabul etti. Her iki müsabakada 29 Şubat ve 1 Mart tarihlerinde Ordu’da oynanacak.

Öte yandan kulübün, erkek hentbol takımı da Play-Off mücadelesine tam gaz devam ediyor.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Related post

”Ordu, Değerlerini Bilip Kendi Çocuklarına Sahip Çıkamıyor’

”Ordu, Değerlerini Bilip Kendi Çocuklarına Sahip Çıkamıyor’

2022-2023 sezonu öncesinde Ordu Gençlerbirliği Hentbol Takımı’nı devretmesi gündemde olan Ercan Akman, Batıkan Başkök’ün Süper Lig’e transferi sonrasında önemli açıklamalarda bulundu.…
Ercan Akman: “Play-Off Maçları Keyif Verdi”

Ercan Akman: “Play-Off Maçları Keyif Verdi”

2021-2022 sezonunda mücadele ettiği Hentbol Erkekler 1.Ligi’nde kulüp tarihinde ilk kez Play-Off’a kalmayı başaran Ordu Gençlerbirliği Erkek Hentbol Takımı antrenörü Ercan…
”Zirve Yarışına Devam Etmek İstiyoruz”

”Zirve Yarışına Devam Etmek İstiyoruz”

Erkekler Hentbol 1.Lig ekiplerinden Ordu Gençlerbirliği Erkek Hentbol Takımı’nda antrenör Ercan Akman, Sivas GSK maçını kazanarak galibiyet serisine devam etmek istediklerini…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir