2020-2021 sezonunda Ocak ayının son haftasında başlaması beklenen Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’de, Ordu’yu Altınordu Belediyespor, Ünye 1957 Spor, Ulubey Belediyespor ve Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü temsil edecek.

Pandemi nedeniyle başlangıç tarihi ertelenen ve son olarak 2021 yılının Ocak ayı olarak belirtilen Spor Toto Bölgesel Amatör Lig heyecanı yaklaşıyor. Yeni sezon öncesinde mücadele edecek olan takımla Türkiye Futbol Federasyonu’na katılım payını öderken, katılım payını Ordu’dan Altınordu Belediyespor, Ünye 1957 Spor, Ulubey Belediyespor ve Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü ödedi.

Geçen sezon Ünye 1957 Spor ve Altınordu Belediyespor ile iki Ordu takımının mücadele ettiği Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’de, bu sezon ise 4 takım mücadele edecek. Son yıllarda maddi ve manevi anlamda oldukça zorlanan, geçen sezonun büyük çoğunluğunu ligin dibinde geçiren ancak pandemi nedeniyle ligde kalan Altınordu Belediyespor’un yeni sezonda lige katılıp katılmayacağı merak edilirken, katılım payını ödemesi yeni sezonda lige katılımını resmileştirdi.

Ordu 1.Amatör Lig A Grubu’nu lider bitiren Ulubey Belediyespor ve B Grubunu lider bitiren Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü’nün, TFF tarafından BAL’a alınmasının ardından yeni sezonda Ünye 1957 Spor ile birlikte Ordu’da BAL heyecanı yaşatacak takımlar olacak.

Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonuna atama ile getirilen başkan Metin Kul ise yaptığı açıklamada: ‘‘TFF Bölgesel Amatör Lig başvuruları sona erdi. BAL 11.Sezonu için ilimizde katılma hakkı bulunan Ünye 1957 Spor, Altınordu Belediyespor, Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü ve Ulubey Belediyespor katılacaklarına dair resmi başvurularını yaptılar. Tüm takımlarımıza hayırlı olsun.” dedi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!