”Oynattığım Sistemde Israrcı Olacağım”

Misli.com 3.Lig ekiplerinden 52 Orduspor Futbol Kulübü teknik direktörü Bora Marangoz, sezonun ikinci yarısının ilk maçı öncesinde açıklamalarda bulundu.

Ligde liderin 7 puan gerisinde yer alan ve öncelikle Play-Off potasına girmeye çalışan 52 Orduspor Futbol Kulübü’nde, Kırıkkale Büyük Anadoluspor maçı hazırlıkları sürüyor. Teknik Direktör Bora Marangoz yaptığı açıklamada takımın son durumunu anlatırken, hedeflerinin direkt şampiyon olarak 2.Lig’e çıkmak olduğunu söyledi.

Bora Marangoz yönetiminde 4 maçta 3 galibiyet ve 1 beraberlik alan 52 Orduspor Futbol Kulübü’nde, Marangoz sezonun ikinci yarısı öncesinde: ”Yaklaşık 10-12 günlük süreç zarfı içerisinde bir kamp sürecimiz vardı. Takıma izin verdik sonrasında aramıza yeni katılan ve aramızdan ayrılan oyuncular oldu. Bir uyum sürecimiz olacaktı ve bunu kısa sürede atlattık. Katılan arkadaşlarımızın verimi ve uyumu sevindirici. Kamp sürecimiz olumlu oldu zaten kısa bir süre vardı ancak bu sürece bir de hazırlık maçı sığdırdık. Bir sistem deniyoruz ve ilk 4 maçta deneyerek verim aldık. O sistemde ısrarcı olacağız. Bir şekilde önde oynamaya çalışan, kaybettiği topta hemen refleks gösterip kaybettiği topu tekrar kazanıp oynamaya çalışan bir takım hüviyeti oluşturmaya çalışıyoruz. Bunu da çocuklar iyi niyetli bir şekilde yapıyorlar.” dedi.

Sezonun ikinci yarısına galibiyet alarak başlamak istediklerini söyleyen Marangoz: ”İnşallah bizim için güzel ve olumlu sinyallerin olduğu bir Kırıkkale Büyük Anadoluspor maçı olur. Benim için öncelikli olan konu sonuç ancak sonuçla birlikte oyuna da önem veriyorum.Oyuncularımdan son derece memnunum. İnşallah bu Kırıkkale maçına da yansır. Bu 16 maçlık periyot zor bir periyot. Puan ya da puanlar için gideceğiz. Şampiyonluk hedefimiz var ama olmazsa da bu işin Play-Off kısmını da düşünüyoruz.” açıklamasını yaptı.

Son olarak takımdaki oyuncuların son durumu ve transfer konusuna açıklık getiren Bora Marangoz: ”Düşündüğümüz noktalara transferleri yaptık. Takım stratejimize uymayan oyuncularla ise yollarımızı ayırdık. Gökhan Berkay Yıldız ve Hakan Doğru’nun sakatlıkları bizim için uzun sürdü. Bu iki oyuncumuz kamp süreci geçirmediler. Kamp dönemini boş geçtiler. 20’ye yakın antrenman yaptık ve onlar yoktu. Yönetimden orta sahaya bir takviye daha istiyorum. Elimizdekiler değerli oyuncular. Sakatlığı, uzun maratonu ve Covid-19’u düşünerek hamlemiz var. Transfer olursa iyi olur olmazsa da elimizdeki kadromuz müsait. En iyisini yapacak bir kadro yapımız var. Gökhan Berkay ve Hakan da takıma katılıp bu seviyeye geldiklerinde çok katkı sağlayacaklardır. Aceleci olmak istemiyoruz. Çünkü aceleci olduğunuz zaman hata yapıyorsunuz. Devre arasında transfer yapmak çok kolay değil. Oyuncuyu istiyorsun ama oyuncu takımından ayrılmıyor, oyuncuyu ikna ediyorsun ama takımını ikna edemiyorsun. Bu süreç bizim için sağlıklı geçiyor.” ifadelerini kullandı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!