• Temmuz 9, 2023
  • No Comment
  • 76

Ozan Yılmaz: ”Karakterli Duruş Gösteren Oyuncularımı Tebrik Ederim”

2024 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri D Grubu karşılaşmaları için Bakü’de bulunan Plaj Futbolu Milli Takımı Almanya karşısında 5-4 galip…

 Ozan Yılmaz: ”Karakterli Duruş Gösteren Oyuncularımı Tebrik Ederim”

2024 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri D Grubu karşılaşmaları için Bakü’de bulunan Plaj Futbolu Milli Takımı Almanya karşısında 5-4 galip gelirken Plaj Futbolu Milli Takım Teknik Direktörü Ozan Yılmaz açıklamalarda bulundu.

2024 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri D Grubu karşılaşmaları için Bakü’de bulunan Plaj Futbolu Milli Takımı, Almanya karşısında penaltılarla 5-4 galip geldi. Bakü Merkez Stadyumu’nda oynanan mücadelenin normal süresi müthiş bir çekişme sonucunda 4-4 berabere gitti. Normal sürede A Milli Takımın gollerini Yasin Bağcı, Emrah Ekmekçi (2) ve İsmail Turhan kaydetti. 3 dakikalık uzatma periyodunda eşitlik bozulmayınca seri penaltı atışlarına geçildi. Türkiye seri penaltı atışlarında da Almanya’ya karşı 5-4 üstünlük kurdu.

Plaj Futbolu Milli Takım Teknik Direktörü Ozan Yılmaz, Almanya karşısında çetin bir mücadele sergilediklerini söyledi. Yılmaz, “Belarus yenilgisinden sonra son Avrupa Şampiyonu ve Avrupa Plaj Oyunları Şampiyonu İsviçre’yi yendik. Ardından iyi mücadele etmemize rağmen Danimarka karşısında şanssız bir yenilgi aldık. Hatalarımızdan dersler çıkartarak Almanya maçını oynadık. Çok önemli üç eksikle Almanya maçına çıktık. Ancak sahaya çıkan genç oyuncularımız iyi savaştı. Son saniyeye kadar mücadeleyi bırakmadık ve maçı penaltılara taşıdık. Kalecilerimiz iyi bir performans gösterince rakibimize üstünlük sağlayıp moral depoladık. Yarın sıralama maçında gelecek rakibimizi de mağlup edip, Avrupa’da iyi bir yer edinmek istiyoruz. Karakterli bir duruş gösteren tüm oyuncularımı tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

2024 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri D Grubu karşılaşmaları için Bakü’de bulunan Plaj Futbolu Milli Takımımız, Avrupa’da ilk 10 takım içinde kalabilmek için yarın Estonya ile sıralama maçı oynayacak ve yerini kesinleştirecek. Bakü Merkez Stadyumu’nda oynanacak mücadele TSİ 13:45’te başlayacak.

Related post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir