• Aralık 7, 2023
  • No Comment
  • 157

Pele, Neymar, Robinho, Bruno Mezenga… 111 Yıllık Kulüp Küme Düştü

Brezilya’nın fabrika kulüplerinden birisi olan ve tarihi boyunca başta Pele, Neymar gibi yıldız isimlerle birlikte Robinho, Kaka, Gabigol gibi futbolcuların…

 Pele, Neymar, Robinho, Bruno Mezenga… 111 Yıllık Kulüp Küme Düştü

Brezilya’nın fabrika kulüplerinden birisi olan ve tarihi boyunca başta Pele, Neymar gibi yıldız isimlerle birlikte Robinho, Kaka, Gabigol gibi futbolcuların formasını giydiği bir dönem Orduspor forması giyen Bruno Mezenga’nın da bu sene kadroda yer aldığı 111 yaşındaki Santos, tarihinde ilk kez Brezilya Seri A’da küme düştü.

Brezilya Seria A Ligi tarihinde Sao Paulo ve Flamengo ile birlikte küme düşmeyen üç takımdan birisi olan Santos, ligde oynanan son maçta aldığı mağlubiyetin ardından bu istatistiğin dışında kaldı. 1912 yılında kurulan ve kurulduğu günden bu yana Brezilya’nın en üst liginde mücadele etme başarısı gösteren Santos, bu sezon ligi küme düşme potasının en üstünde tamamladı ve 43 puanla küme düşünce maçın bitiminde stadyum karıştı.

Santos tarihindeki en önemli maçlardan birisinde taraftarı önünde Fortaleza ile karşı karşıya gelen siyah-beyazlı kulüp 39.dakikada 1-0 geriye düştü. Santos’ta Messias 58.dakikada beraberlik golünü attı ama bir dönem Orduspor forması giyen Bruno Mezenga’nın da kadroda olduğu maçta Santos 90.dakikada kalesinde golü görünce maçın bitiş düdüğü ile küme düştü. Kadroda yer alan Bruno Mezenga maçı yedek kulübesinde tamamlarken, maçın ardından ise öne stadyum ardından Santos şehri karıştı.

Karşılaşmanın bitiş düdüğüyle birlikte futbolcular ve taraftarlar adeta yıkıldı. Bir puan farkla küme düşme üzüntüsü yaşayan Santos’ta küme düşmenin hayal kırıklığıyla sokaklara dökülen taraftarlar şehrin birçok noktasında taşkınlık yaptı. Öfkesini dindiremeyen taraftarlar, bazı araçları ateşe verdi ve adeta şehri yaktı.

SAMET KARADAĞ

Related post

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir