Nisan 1, 2023

Perşembespor, Galibiyet Primini Depremzedelere Gönderdi !

Ordu 1.Amatör Lig’de mücadele eden Perşembespor, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen 7.7 ile 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından yardım amaçlı olarak galibiyet primlerini gönderdi.

Tüm Türkiye, 7.7, ardından 7.6 ile sallanan yaklaşık 10 ili etkileyen yıkıcı deprem sonrasında seferberliğe devam ediyor. Depremzedeler adına giyecek, erzak gibi malzemelerin içinde bulunduğu yardım kampanyaları yurdun dört bir yanında devam ederken Ordu Amatör Lig ekipleri de yardımlara başladı.

Şu ana kadar deprem bölgesi için açıklanan rakamlarda Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), AFAD ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından toplam 1 milyar 639 milyon 774 bin 16 lira acil durum ödeneğinin gönderildiğini bildirilirken, Ordu 1.Amatör Lig’de mücadele eden Perşembespor’da yönetim, teknik heyet ve futbolcular birlik olarak deprem bölgesine yardımda bulundular.

Perşembespor Kulübü’nden konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada: ”Kazandıkları maç primini afet bölgesine bağışlayan tüm futbolcularımıza bu duyarlı hareketlerinden dolayı teşekkür ederiz” ifadelerine yer verildi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!