Mart 31, 2023

PFDK, Orduspor 1967 F.İ.S.K.’e Ceza Yağdırdı !

TFF 3.Lig’inin 7.haftasında Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü ile Fethiyespor maçınına ardından Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından Ordu ekibine ceza yağdı.

2021-2022 sezonunun başından bu yana her karşılaşma sonunda Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’ndan ceza alan Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü’ne, sezonun 7.hafta maçının ardından ise cezalar oldukça arttı. Mor-Beyazlı ekibe Fethiyespor maçının ardından ceza yağdı.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun 19 Ekim tarih ve 17 sayılı toplantısının ardından Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü hakkında kararlar çıktı. Mor-Beyazlı ekibe dört ayrı maddeden ceza yağdı. Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü’nde taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 2.000 TL,TFF onayı olmayan forma setleriyle müsabakaya çıkılmasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle 4.000 TL ceza verilirken, maçta görevli Kemal Oskay’ın müsabaka sonrası yeşil zemine girmesinden dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle ihtar ile cezalandırılmasına ve yine Kemal Oskay’ın rakip takım sporcusuna yönelik hakareti nedeniyle 21 GÜN HAK MAHRUMİYETİ CEZASI ile cezalandırılmasına karar verildi.

Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü ayrıca ligin 8.haftasında oynadığı Belediye Derincespor maçının ardından”talimatlara aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 46. maddesi ile Sportif Ekipman Talimatı’nın 5/3 maddesi uyarınca PFDK’ya sevk edildi.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!