”Rahat bir duruma geçmemiz lazım”

52 Orduspor Futbol Kulübü Başkanı Şükrü Bodur, takımın dengesini bozmayacak takviyeler yapılacağını belirterek, “Elimizden geldiğince çalışıp, takımımızı hak ettiği yere getireceğiz” dedi.

Şehrin destek vermesiyle takımın daha iyi yerlere gelebileceğini söyleyen Bodur, önce ligde kalma anlamında rahatlamak istediklerini, bunun yanında alınacak sonuçlara göre Play-Off’u da zorlayabileceklerini dile getirdi.

“9 puan kapanabilir”

Gelecek oyuncuların katkılarıyla daha iyi duruma geleceklerini aktaran Bodur; “Takımda 32 oyuncu var. Bu sayıyı biraz düşürüp, gelecek futbolculara da yer açmamız gerekiyor. Eksik bölgelere takviyeler yapacağız. Ama takımın dengesini bozmadan transferler yapmayı düşünüyoruz. Orduspor’a yakışır oyuncuları kadromuza katacağız. Zaten iyi bir ekibiz. Gelecek oyuncuların da katkılarıyla daha iyi yerlere gelmek istiyoruz. Gidebileceğimiz yerlere kadar gideceğiz. Önce sıkıntılı durumdan rahat bir duruma geçmemiz lazım. Rahat bir duruma geldikten sonra takımın gidebileceği yer kendini gösterecektir. Sonuçta Play-Off ile de aramızda sadece 9 puanlık bir fark var. Bu fark kapanmayacak bir fark değil. Şehrimiz tam destek verdiği zaman başarının geleceğine inanıyorum. Bu sene istediğimiz gibi biterse, gelecek sezon hedefi şampiyonluk olarak bir takım kuracağız” dedi.

“Bu takıma sahip çıkalım”

52 Orduspor Futbol Kulübü’nü gidebileceği yere kadar götüreceklerini söyleyen Bodur; “Yanımızda taraftarlarımızı, basınımızı istiyoruz. Burada bir olup kol kola girersek, bu işi başarırız. Bu yönetim hem vefa hem de feda diyor. Bu işi birlikte götüreceğimize ve başarılı olacağımıza inanıyorum. Ordu hepimizin. Merkezde bir tane profesyonel takımımız var. Buna sahip çıkalım. Hep beraber bulunduğumuz yerden yukarılara çıkalım. Biz elimizden geldiğince çalışıp, takımımızı hak ettiği yere getireceğiz” diye konuştu.

Amatörlere müjde verdi!

Son olarak amatör kulüplerin Orduspor için çok önemli olduğuna değinen Başkan Bodur; “Amatör kulüpler, Orduspor’un altyapısıdır. Buradakiler bizim çocuklarımız. Buralarda yaklaşık bin 200 gencimiz var. Yukarılara futbolcular buradan yetişiyor. İmkanlar ölçüsünde bunlara destek verilmesi lazım. Amatör takımlarımıza da destek sözü veriyorum” ifadelerini kullandı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!