Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonası birinci kademe müsabakaları sona erdi. Ordu’da oynanan 22.Grup maçlarında ise Rüsumat-4 GSK, namağlup ve gol yemeden turnuvayı tamamlayarak bir üst tura adını yazırdı.

2019-2020 sezonu Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonası’nda Ordu’yu Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği ve Spor Kulübü, Rüsumat-4 GSK ve 52 Yalıköyspor temsil etmişti. 22.Grup’ta Giresun Sanayispor ile birlikte mücadele eden 3 takım arasından ise Rüsumat-4 GSK, aldığı başarılı sonuçlar ile son 60 takım arasına adını yazdırdı.

Turnuvanın ilk maçında Orduspor 1967 F.İ.S.K.’i 5-0 yenen Hakan Yurdakul’un öğrencileri, 52 Yalıköyspor’u da 11-0 yenerek ilk iki maçta üst turu garantilemişti. Rüsumat-4 GSK son maçta da Giresun Sanayispor’u 5-0 yenerek turnuvayı hem namağlup hem de gol yemeden zirvede tamamladı.

Rüsumat-4 Kadın Futbol Takımı antrenörü Hakan Yurdakul turnuva sonrasında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: ”Yine bir klasik ve yine Rüsumat-4 GSK Yıldız Kadın Futbol Takımı, Grup 1.si olarak adını şu an 120’den 60’a yazdırtmasını bildi. Şehrimizde oynanan müsabakalarda Giresun Sanayispor, Orduspor 1967 F.İ.S.K. ve 52 Yalıköyspor’u farklı skorlarla yenerek toplamda 21 gol atıp hiç gol yemeyerek 9 puan alarak üst tura çıkma sevinci yaşıyoruz. Kuruluşumuzdan beri kendi altyapımızda kendi yetiştirdiğimiz kızlarımızla liglerde mücadele ederek kızlarımızı hem gelecek hem de birşeyler ispatlayabilmelerine imkan vermenin gururunu ve haklı sevincini yaşıyoruz. Bu anlamda gerçekten bizlerle olan herkese çok ama çok teşekkürler. Hayal değil, uçuk değil, Türkiye finali neden olmasın diyoruz”

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!