Rüsumat-4 GSK’den Tepki Büyük !

2020-2021 sezonunda henüz geleceği belli olmayan Kadınlar Futbol 3.Ligi’nde mücadele etmesi beklenen Rüsumat-4 GSK yaptığı açıklamada sert tepkiler gösterdi.

Kadınlar Futbol 1.Ligi’nde şampiyonun belli olacağı 2020-2021 sezonunda henüz 2.Lig ve 3.Lig hakkında açıklamalar yapılmazken, Ordu’u 3.Lig’de temsil eden Rüsumat-4 Gençlik ve Spor Kulübü, özellikle 1.Lig kulüplerine ateş püskürdü.

Rüsumat-4 Gençlik ve Spor Kulübü’nden yapılan açıklamada ilk olarak: ”Kadınlar Futbol Ligi’nde 2. ve 3.Lig oynatılmazken hak aramak aklınıza gelmedi mi ? Onlar oynamazsa biz de oynamayiz dediniz mi yoksa oynamayanları ligden atarız diye mesajlar mı aldınız ? 1 aylık tatil gibi gozüken adına lig bile lig denmeyen turnuvada yenilenler bir sürü cevap verdiler, pandemiydi idmansızlık falan gibi o zaman anlaşılan zorla bu turnuvada oynadı. Herkes buna ne diyecek acaba oynayanlar. Evet penaltınız güme gitmis falan ama 1.5 senesi güme giden kızlarımız ne olacak ?” açıklaması yapıldı.

Bir araya gelmek için çaba sarfettiklerini belirten Rüsumat-4 GSK: ”Bizler Kadın Futbol 2. ve 3.Ligler hep bir arada olalım istedik ama bizi WhatsApp gruplarında da her sosyal medyada ötelediniz, itelediniz, yok saydınız. Peki nasılbir araya geleceğiz ? Sosyal medyada 1.ligden baskan hoca ve topçulardan 2.Lig ve 3.Lig’in oynanmaması ile ilgili bir yazı, bir protesto mesajı görmedik. Siz hiç bizlerin yanında olmadınız. Hatta bizleri de bölmeye çalışarak 2.Lig ve 3.Liglerden kızlarınız tecrübelenir diye topculara talip oldunuz.” dedi.

Ordu’yu Kadın Futbolu’nda temsil eden Hakan Yurdakul’un ekibi son olarak ise ”Bizler kendi çıkarları için yok sayılacak takımlar değiliz. Gün gelecek futbolcunuz kalmayacak ve bizlere yine muhtaç olacaksınız. Oralardayken hiç mi Milli takım hocaları ve Federasyon yöneticileri iki cümle kurup bu şekilde milli takıma futbolcu da versek verim alamayız, yurtdışında hüsrana uğrarız demedi.” ifadelerini kullandı.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!