Rüsumat-4 GSK’nın 17 Yaş Ortalamalı Sezonu !

TFF Kadınlar 3.Ligi ekiplerinden Rüsumat-4 Gençlik ve Spor Kulübü, geride kalan sezonda ligde 17.8 yaş ortalaması ile mücadele ederek gençlere büyük önem verdiğini gösterdi.

2020-2021 sezonunda Ordu’yu yeniden Kadınlar 3.Ligi’nde temsil edecek olan Rüsumat-4 Gençlik ve Spor Kulübü Kadın Futbol Takımı, geçen sezon bitmeyen ligde aldığı sonuçların aksine gençlerle verdiği mücadele ile dikkat çekti. Ordu temsilcisi, ligde oynadığı 14 karşılaşmada farklı oyuncu kullanırken bu oyuncuların ise yaş ortalamasının 17.8 olması dikkatlerden kaçmadı.

Antrenör Hakan Yurdakul gözetiminde ligde önemli bir mücadele veren ve güçlü rakipleri karşısında önemli sonuçlar alan Rüsumat-4 Gençlik ve Spor Kulübü’nde geçen sezon takımın en tecrübeli oyuncuları 2000 doğumlu Büşra Yücelsoy, Özge Nur Akyıldız, Şevval Eztan ve Ayşenur Tatlıcan oldu. Ordu temsilcisinde 16 yaşında olan Hazal Turan, İrem Aksu, Sude Aksu, Başak Şenyurt, Pınar Yavuz, Ebru Şahin ve İlayda Kaya’nın içinde olduğu 7 futbolcu da şans bulmayı başardı.

Rüsumat-4 Gençlik ve Spor Kulübü, geçen sezon yarıda bitirilen ligde 14 karşılaşmada 5 galibiyet 3 beraberlik ve 6 mağlubiyet sonrasında topladığı 18 puanla 3.sırada yer alıyordu.

SAMET KARADAĞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Bu haberi spor52.com\'dan izin almadan paylaşamazınız!