- Mart 9, 2024
- No Comment
- 181
Rüsumat4 GSK Evinde Kazandı, 2.Ligde Kaldı 2-1
Kadın Futbol 2.Ligi’nde mücadele eden Rüsumat4 Gençlikspor, ligin son maçında Sicim Grup Ankara Metropol Spor’u 2-1 yendi ve ligde kalmayı…
![Rüsumat4 GSK Evinde Kazandı, 2.Ligde Kaldı 2-1](https://www.spor52.com/wp-content/uploads/2023/12/Rusumat4-2.jpg)
Kadın Futbol 2.Ligi’nde mücadele eden Rüsumat4 Gençlikspor, ligin son maçında Sicim Grup Ankara Metropol Spor’u 2-1 yendi ve ligde kalmayı başardı.
2023-2024 sezonunda TFF Kadın Futbol 2.Ligi’nde ilk 6 maçında 3 galibiyet, 1 beraberlik ve 1 mağlubiyet almasına rağmen daha sonra adeta şalter indiren Rüsumat4 Gençlik ve Spor, sezon finali maçında Sicim Grup Ankara Metropol Spor ile Ordu’da karşı karşıya geldi.
Karşıyaka Tesisleri 2 Nolu Sahada rakibini konuk eden Hakan Yurdakul’un öğrencileri, ilk yarım saat içinde iki penaltı golü ile 2-0 öne geçti. Rüsumat4 Gençlik Spor erken gollerle büyük avantaj elde etti ve 2-1 biten maçın ardından ligde kalmayı garantiledi.
Geçen sezon Play-Off oynadığı Kadın Futbol 2.Ligi’nde Sicim Grup Ankara Metropol Spor karşısında aldığı galibiyetle yedi maçlık kaybetme serisine son veren Rüsumat4 Gençlikspor ligde kaldı.
SAMET KARADAĞ